Аркас шокира СКРА Белхатов пред 11800 зрители в Полша и го изхвърли от ШЛ

Турският Аркас спор (Измир) шокира полския СКРА Белхатов, след като го победи като гост в срещата-реванш от плейоф 12 на волейболната Шампионска лига с 3:2 (25:14, 21:25, 25:22, 18:25) пред 11800 зрители в зала "Атлас Арена" в Лодз, въпреки че преди седмица поляците спечелиха убедително с 3:1 в Измир първата среща.

Така се стигна до "златен" гейм, който трябваше да определи победителя в двубоя. Възпитаниците на Глен Хоуг спечелиха и допълнителната част с 15:12 и така се класираха на плейоф 6, като изхвърлиха домакините от СКРА Белхатов от Шампионската лига.

В следващата фаза на Шампионската лига Аркас ще срещне друг полски тим - ЗАКСА (Кендженджин-Козле), който отстрани белгийския Нолико (Маасейк).

СКРА БЕЛХАТОВ (ПОЛША) - АРКАС СПОР, ИЗМИР (ТУРЦИЯ) 2:3 (14:25, 25:21, 22:25, 25:18, 18:20) - Златен гейм (12:15)
СКРА БЕЛХАТОВ: Данте Бонифанте, Маршу Влазли, Даниел Плински, Александър Атанасийевич, Михал Бакиевич, Витце Костра - Павел Заторски-либеро (Павел Воицки, Константин Чупкович, Михал Винярски, Карол Клос, Мачей Музай)
Старши-треньор: Яцек Навроцки
АРКАС: Кевин Хенсън, Джони Перин, Джъстин Дъф, Либерман Агамес, Адам Симак, Барутай Субашъ - Хасан Йешълбудак-либеро (Мустафа Рамазаноолу, Жоао Пауло Браво, Емин Гьок)
Старши-треньор: Глен Хоуг.