ЦСКА с лесно 3:0 срещу Феникс (Шумен) (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Отборът на ЦСКА-Демакс (София) победи Феникс 09 (Шуменн) с 3:0 (25:19, 25:13, 25:16), във втория ден от допълнителния турнир по волейбол за жени, след редовния сезон на дамското първенство на НВЛ, който се провежда в столичната зала "Христо Ботев".

За втори пореден ден волейболистките на ЦСКА започнаха лежерно своя мач от турнира, без да си дават много зор. Но този път съперникът срещу тях бе от опитни състезателки, като шуменки веднага усетиха ситуацията и се опитаха максимално да се възползват от нея. С отлична организация в играта си състезателките на Феникс изненадаха армейките и поведоха с 9:0! Едва тогава "червените" осъзнаха реалната опасност, че срещата може да протече по много негативен начин за тях и промениха държанието си на терена. Концентрацията веднага се усети, като армейките започнаха да топят пасива си, за да стигнат до равенството 13:13 и 16:14 вече в тяхна полза на втората почивка. Взели вече един път предимство, останалото бе по-лесно за тях, като затвориха безпроблемно гейма.

В останалите два гейма ЦСКА бе вече на ниво и нямаше повече изненади. "армейките" поведоха с 8:1 във втората част и 10:4 в третата, а с така осигурената си преднина затвориха на бързо двете части и постигнаха чиста победа за около 60 минути игра.