Монтана с трудно 3:0 над ЦСКА в София (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на Монтана победи като гост ЦСКА с категоричното 3:0 (25:23, 26:24, 26:24) в мач от 1-ия кръг на полусезон и общо 10-ти от Суперлигата на България, игран тази вечер в зала "Васил Симов".

И трите части на продължилия 80 минути двубой бяха изключително интересни, но за жалост на около 50-ината привърженици на домакините, техните любимци не успяха да стигнат дори до почетен гейм. Успехът бе 6-ти за гостите и 2-ри над ЦСКА през сезона. Това не се е случвало никога - "червените" да загубят два пъти поред от този съперник. След това поражение избраниците на Александър Попов остават на 7-мо място в класирането с 14 точки и далеч пред 8-ия Арда.

Цанко Цанков стана най-резултатен за Монтана с 18 точки (2 блока, 5 аса и 55% ефективност в атака), а Георги Михов завърши с 11 точки (3 блока и 1 ас) за победата. За домакините от ЦСКА капитанът Ивайло Стефанов (1 ас, 61% ефективност в атака, 62% позитивно и 38% перфектно посрещане) и Иван Крачев (1 блок и 55% ефективност в атака) реализираха по 18 точки.

ЦСКА - МОНТАНА 0:3 (23:25, 24:26, 24:26)
ЦСКА: Велизар Кьосев 7, Георги Сеганов 4, Ивайло Стефанов 18, Петър Кирчев 11, Иван Крачев 18, Андрей Николов 6 - Антон Василиев-либеро (Красимир Георгиев, Бранимир Грозданов, Влади
Старши-треньор: Александър Попов
МОНТАНА: Явор Генов 5, Камен Каменов 9, Борислав Георгиев 3, Георги Михов 11, Ивайло Великов 6, Цанко Цанков 18 - Георги Георгиев-либеро (Костадинов, Любомир Агонцев, Александър Горбатков, Денис Чавдаров)
Старши-треньор: Северин Димитров.