След три загуби Левски най-накрая надви Левски София-Запад на футзал (галерия+видео)

След три поредни загуби отборът на Левски най-накрая успя да победи аматьорите от Левски София-Запад в превърналия се ежегоден благотворителен мач по футзал. Днес професионалните футболисти надделяха с 9:8 след изпълнение на дузпи. В редовното време резултатът беше 4:4, като "сините" от "Герена" водеха с 4:1, но в последните минути допуснаха изравняване.

Събраните от входни билети и дарения средства ще бъдат предоставени на Любомир Тодоров, който е привърженик на Левски и страда от коварно заболяване.

Играеше се четирима полеви играчи + вратар. Левски, който днес беше воден от асистента на Илиан Илиев - Николай Митов, дръпна с 3:0 след два гола на Орлин Старокин и един на юношата Георги Стоичков. След това Даниел Несторов върна едното попадение за тима на Иво Николов, но точен изстрел на капитана Станислав Ангелов върна добрия аванс от три гола. В края обаче София-Запад започна да пуска шести полеви играч на мястото на своя вратар в атака и успя да докара двубоя до дузпи след попадения на Антон Иванов, Тодор Велев и Христо Костов.

При ударите от точката професионалните играчи не сгрешиха нито веднъж, докато Йосиф Шутов пропусна втория изстрел за аматьорите. Той опита да прехвърли технично Василев, но стража спасил на няколко пъти вратата си през втората част на мача хваната топката.

С дузпи беше определен победителят и в първия мач през 2009 година, когато феновете надделяха. В следващите две години те пък записаха успехи още в редовното време.

На полувремето Станислав Ангелов награди отбора Атлетик победител в първия турнир по футзал за деца, родени 2001 година, който се състоя в същата зала в петък и събота.
Отново доста фенове посетиха зала "Христо Ботев", както в предните години и направиха шоу по трибуните.

Тимът на Левски за срещата: Ивайло Василев, Станислав Ангелов, Христо Попадийн, Орлин Старокин, Тодор Чаворски, Георги Стоичков, Кристиян Манковски, Кристиян Димитров, Христофор Хубчев и пресаташето Кирил Лулев