Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Нюрнберг запрати Фортуна точно над чертата (видео)

Нюрнберг записа много важна домакинска победа с 2:0 над Фортуна (Дюселдорф) е среща от 16-ия кръг на Бундеслигата. Така отборът от "Франкенщадион" задмина новака в класирането един мач преди зимната пауза. Фортуна вече е точно над изпадащите, като все пак има 6 точки аванс пред Хофенхайм, който засега отива на бараж. Себастиан Полтер (27) и Маркус Фойлнер (90) вкараха за триумфа на Нюрнберг.

През първата част домакините тотално надиграха отбора от Дюселдорф, чийто вратар Фабиан Гийфер беше главната причина резултатът да се запази само 1:0. След почивката Фортуна хвърли повече усилия в атака и имаше своите възможности, но не успя да ги реализира. Нюрнберг се възползва от офанзивната игра на противника и в последната минута направи 2:0 след контраатака.