Манолев титуляр при първата победа на ПСВ (видео)

Отборът на ПСВ записа победа с 3:1 като гост на тима на Наполи. Това бе първи успех за холандците в тазгодишното издание на турнира Лига Европа далеч от дома, като ПСВ успя да се разпише за първи като гост през този сезон в турнира. Цял мач за "филипсите" записа българският национал Станислав Манолев, който от началото на сезона не се ползва с доверието на своя наставник Дик Адвокаат и не попада в състава на тима си за мачовете от холандската "Ередивизие". В герой за гостите пък се превърна нападателят Тим Матавс, който отбеляза хеттрик.

Двубоят започна с натиск на домакините и в 18-ата минута логичното се случи – Единсон Кавани, изведе отбора на Наполи напред в резултата с удар извън наказателното поле. В 30-ата минута обаче започна обрата на ПСВ. За 1:1 успя да се разпише "деветката" на холандците – Тим Матавс. Само единайсет минути по-късно, Матавс с втория си гол в двубоя даде преднина на гостите.

В 60-ата минута Матавс оформи и своя хеттрик. Стрелецът на ПСВ засече центриране на Мемфис Дипей и с удар с десния крак направи резултата 3:1. Въпреки победата на холнадския отбор, от тази група напред продължават съставите на Днипро и Наполи.