Измъчен успех за Лацио в мач с две лица (видео)

Лацио записа много трудна домакинска победа с 2:1 над Парма в 15-ия кръг на калчото и поне за няколко часа излезе на четвърто място в класирането. За "орлите" това е трети успех в последните им четири срещи. Той обаче не дойде никак лесно, защото столичани изиграха превъзходни първи 45 минути, но след през второто полувреме бяха неузнаваеми и дори можеха и да допуснат изравняване. Джузепе Биава откри в 25-ата минута, забивайки топката под гредата след разбъркване след изпълнение на корнер. Това е първи гол за централния защитник за сезона в Серия "А".

В 34-ата минута дежурният реализатор Мирослав Клозе направи 2:0 и тифозите на "Олимпико" вече предвкусваха нова хубава победа за любимия им тим. В края на полувремето обаче и двамата голмайстори на Лацио получиха контузии и бяха заменени. Германецът отстъпи мястото си на Либор Козак, който отново се отличи с непростим пропуск, каквито няколко направи и срещу Тотнъм в Лига Европа. На мястото на Биава пък заигра Лорик Кана, който беше принуден да действа в отбрана, независимо че е полузащитник.

Дали заради тези смени или заради подценяване, но през второто полувреме домакините предоставиха инициативата на съперника и пред Албано Бисари стана страшно. Ключова за Парма се оказа смяната на Амаури с Ишак Белфодил. В 66-ата минута алжирският нападател намали аванса на "орлите", след като първо изпусна дузпа, но все пак беше точен при добавката. Три минути по-късно вратарят на Лацио прояви перфектен рефлекс и парира близък удар на същия този Белфодил.

До края римляните продължиха да треперят, но все пак успяха да удържат деветата си победа в шампионата. Тази вечер играчите на Владимир Петкович ще стискат палци Сампдория да спечели срещу Фиорентина, за да могат да останат четвърти само на 2 точки зад третия Интер.

Снимка: Getty Images/Guliver