Иван Иванов и Партизан газят, Звезда бие с мъка (видео)

Шампионът Партизан запази преднината си от 5 точки на върха в сръбското първенство след разгромна победа с 4:0 над гостуващия ФК Смедерево. Българският национал Иван Иванов беше титуляр за "гробарите", които стигнаха до успеха без никакви затруднения. Неманя Томич откри в 28-ата минута след перфектна комбинация. Александър Митрович центрира, Лазар Маркович свали топката с глава и Томич опъна мрежата. 2:0 направи Митрович след асистенция на Владимир Волков и почивката дойде при този резултат. Неманя Томич и Милан Смилянич довършиха гостите с попадения през втората част и Партизан вече има 36 точки.

По-рано днес Цървена звезда също спечели своя мач от 14-ия кръг, но това стана по-възможно най-трудния мачин. Срещу непретенциозния Слобода (Ужице) "звездашите" губеха с 0:1 до 85-ата минута, когато младият Огньен Мудрински изравни. Отново той беше точен в 3-ата минута на доабвеното време, за да изтръгне трите точки за грнда от Белград, който по този начин запази шансовете си да атакува титлата.

ПАРТИЗАН - СМЕДЕРЕВО 4:0 (2:0)
1:0 Томич (28)
2:0 Митрович (31)
3:0 Томич (49)
4:0 Смилянич (87)

СЛОБОДА - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 1:2 (1:0)
1:0 Пурич (26)
1:1 Мудрински (85)