Лудата серия на Фиорентина стигна до своя край (видео)

След пет последователни победи Фиорентина най-накрая загуби точки в калчото. Тимът на Винченцо Монтела направи 2:2 при гостуването си на Торино в драматичен двубой от 14-ия кръг. Алесио Черчи (40) и Валтер Бирса (76) бяха точни за домакините, докато Гонсало Родригес (74-дузпа) и Мунир Ел Хамдауи (84) реализираха за "виолетовите" от Флоренция. Със спечелената точка бившият тим на Валери Божинов се изравни с втория Интер, който в понеделник гостува на Парма.

Фиорентина изигра неубедително първо полувреме, но компенсира с много силна втора част, в която липсата на късмет го лиши от нов успех.

Инцидент развали настроението в 30-ата минута. При борба за висока топка в полето на гостите защитникът на Торино Камил Глик и нападателят на Фиорентина Лука Тони си удариха главите. Полският национал се строполи почти безжизнен на земята. Лекарският щаб на тима се намеси бързо и футболистът се върна в съзнание, но веднага беше откаран в болница. Тони уж успя да се изправи на крака, но няколко минути след това също напусна игра.

"Биковете" поведоха в 40-ата минута, когато игралият за "Виола" до лятото Алесио Черчи завърши атака на своя отбор с хубав удар под гредата.

След антракта Фиорентина пренеси играта в половината на домакините и голът висеше на косъм. В 63-ата минута засичане на Арис Сеферович се отби в страничната греда. Изравняването стана факт в 74-ата минута, когато Хуан Куадрадо нахлу в наказателното поле и беше фаулиран от Данило Д'Амброзио. Централният защитник Гонсало Родригес хладнокръвно реализира дузпата за 1:1.

Вместо обаче веднага забият втори гол, белите в този мач футболисти от Флоренция допуснаха попадение в собствената си мрежа. Валтер Бирса центрира прострелно в полето, но никой не докосна топката и тя се озова зад гърба на Емилиано Вивиано - 2:1.

Гонейки поне точката, Монтела заложи на последния си коз - Мунир Ел Хамдауи. Така както вкара и на Милан преди две седмици, мароканецът наказа и Торино. Две минути след появата си на терена той реализира след пас на Куадрадо за крайното 2:2.

Снимка: Getty Images/Guliver