Велизар вдъхнови Металург (Д) за нов успех

Силните мачове на Велизар Димитров продължиха и днес, след като реално той сам изкова победата на Металург (Донецк) с 2:1 над Зоря (Луганск) в среща от 16-ия кръг. Домакините поведоха в резултата чрез Худзик в 12-ата минута след центриране от корнер. Игнатиевич изпревари Велизар Димитров при статичното положение и взе топката, а при добавката домакините поведоха с 1:0. В 78-ата минута бившият играч на ЦСКА Грегъри Нелсън изравни за гостите, след като Велизар Димитров проби по дясното крило и му сервира перфектен пас. Малко по-рано бившият български национал можеше сам да изравни, но предпочете да подава вместо да стреля и пропиля шанса си.

Истинският реванш настъпи в 1-ата минута на добавеното време. Велизар даде дълъг пас в наказателното поле на домакините и Игнатиевич, който му взе високата топка за гола за Зоря, в опита си да изчисти я прати в собствената си врата за крайното 1:2.

С този успех Металург събра 25 точки и се изкачи на 6-о място, докато Зоря е на 12-о място с 19. Начело остава Шахтьор (Донецк), който днес постигна 16-а победа в 17 мача.

Днес участниците в Шампионската лига размазаха с 5:1 Ховерла-Закарпатия (Ужгород). Българинът Светослав Тодоров се появи в игра за гостите от Западна Украйна в 78-ата минута на мястото на Жорди Лопес.

Петима различни футболисти вкараха и петте гола за Шахтьор - Илсиньо, Вилиан, Дъглас Коща, Марко Девич и Хенрих Мхитарян. За гостите пък се разписа бившият френски национал Антони Льо Талек в края на първата част. На 2-о място в класирането с 34 точки и мач по-малко е Днепър, а 3-и е Динамо с 31 и също утрешен двубой.