Треньорът на Етър: Откакто съм тук, косата ми побелява

Наставникът на Етър Сердар Даят коментира драматичния мач срещу Миньор (Перник) за Купата на България. "Виолетовите" спечелиха реванша у дома с 3:2, но отпаднаха след 1:2 в първата среща. Днес "болярите" обърнаха съперника си от 0:2 до 3:2, но това не беше достатъчно.

„Откакто съм тук, косата ми побелява. Първите 30 минути на всеки мач са инфарктни за нас. Получихме два гола, всеки път с едни и същи грешки. Но трябва да поздравя отбора за трите гола, имахме и още 6-7 шанса да вкараме, противникът също имаше няколко. Но се научихме, че трябва да побеждаваме. През втората част играхме много добре и ако Йоан Пивати си беше вкарал положенията, щяхме да имаме 5 гола. Но това е футболът. Имаме и много контузени играчи, във всеки мач играят по двама-трима контузени, защото не са имали добра подготовка. От първия кръг чак след три месеца „Етър” отново вкара 3 гола. Показахме, че сме отбор и се борим, благодаря на момчетата. Искам от все сърце да призова всички зрители да ни подкрепят. Отборът има нужда от подкрепата им. Това, което чувам отгоре, не е добре. Няма значение кой е треньор, отборът не е на Сердар Даят, „Етър” е отбор на този град и феновете трябва да го уважават”, заяви турският треньор, цитиран от "Велико Търново спорт".