Голяма драма на ЦСКА - Лудогорец, Присо като по чудо не провали армейците (видео)

ЦСКА се класира за 1/8-финалите в турнира за купата на България, след като елиминира шампиона Лудогорец след инфарктна среща-реванш, която армейците загубиха с 0:1 на стадион "Васил Левски". Успехът не бе достатъчен на гостите, тъй като първият сблъсък в Разград завърши при 2:1 в полза на червените и с повече голове на чужд терен те продължиха напред.

Попадението за орлите отбеляза Емил Гъргоров в 78-ата минута, когато двата отбора бяха останали с по 10 човека. Още в 19-ата минута Нджонго Присо получи директен червен картон за удар без топка в лицето на Жуниор Кайсара. В 69-ата минута и Кайсара напусна игра след втори жълт картон за фаул срещу Бандаловски.

Макар да победи, през целия мач Лудогорец, който игра 50 минути с човек повече, така и не успя да създаде голово положение с изключение на отбелязаното попадение и с представянето си не показа, че заслужава да елиминира ЦСКА.

В първите 10 минути червените бяха по-активния тим, но сериозни положения пред двете врати липсваха. Лудогорец се активизира чак в 18-ата минута. Иван Стоянов и Марселиньо организираха отлична атака, която завърши с пас на бразилеца към Мирослав Иванов, но шутът на нисичкия футболист се отби в крак на бранител.

Само минута по-късно Нджонго Присо получи директен червен картон за удар без топка в лицето на Кайсара и остави своя отбор да се мъчи с човек по-малко.

Това принуди армейците да се дръпнат в защита и Лудогорец взе инициативата, но до края на първото полувреме така и не организира добра атака към червената врата.

Единствената по-опасна ситуация бе фаул пред пеналта на домакините, който беше изпълнен от Гъргоров, но Черни без проблем спаси. Именно при 0:0 приключи първата част, което бе най-логичния резултат предвид показаното от двата отбора на терена.

Второто полувреме започна равностойно. Гостите повече влаееха топката, но червените атакуваха по-опасно. В 51-ата минута силен изстрел по земя на Лукас Саша попадна в ръцете на Голубович. В 60-ата минута Платини, който през по-голямата част от мача сам тормозеше и то доста успешно отбраната на гостите, осъществи мощен пробив отдясно. Той бе спрян с грубо нарушение от Козмин Моци, който се размина със само жълт картон.

В 65-ата минута Лукас Саша, представил се на високо ниво през всичките 90 минути, направи две двойни подавания с Мишел Платини и излезе на стрелкова позиция, но ударът му излезе в аут.

В 69-ата минута реферът Станислав Тодоров изравни статуквото на терена, след като показа втори жълт и респективно червен картон на Жуниор Кайсара за нарушение срещу Бандаловски.

Изненадващо за мнозина, но след тази ситуация последва отпускане в редиците на ЦСКА и в 79-ата минута Лудогорец откри резултата. Попадението дойде след центриране в наказателното поле на ЦСКА, червената отбрана не се справи по най-добрия начин и Венков подаде към Гъргоров, който с шут от въздуха вкара на Черни.

До края на мача Лудогорец опита да отбележи и втори гол, който щеше да го класира за 1/8-финалите в турнира, но орлите така и не получиха втора възможност да се разпишат.

ЦСКА - ЛУДОГОРЕЦ 0:1