Берое на 1/8-финал за купата след убедителна победа на реванша

Берое постигна лесна победа с 3:1 като гост на Академик (Свищов) в среща-реванш от турнира за купата на България и след общ резултат 4:1 се класира безпроблемно за следващия кръг. Заралии поведоха с 3:0 след два гола на Жоао Салес и едно попадение на Давид Каядо. За домакините реализира в края на срещата Добри Петров.

Берое започна мотивирано мача и още от първите минути натисна своя съперник. В 9-ата минута Георги Динков центрира остро, стражът на домакините Йончев изпусна топката, но Салес не успя да стигне пръв до нея и отбраната на Академик изчисти. Секунди по-късно Давид Каядо опита изстрел от 18-19 метра, който попадна в ръцете на вратаря. Натискът на гостите обаче даде резултат в 12-ата минута, когато Тодор Христов центрира отдясно, бранител на домакините не изчисти по най-добрия начин топката, тя попадна в Жоао Салес и той откри резултата - 1:0 за Берое.

Голът не успокои гостите, които продължиха да атакуват и да търсят нови попадения. Това се случи в 40-ата минута, когато добра атака завърши с пас на Лузейро към Салес, вторият центрира към Каядо, който на празна врата покачи на 2:0.

След почивката Берое продължи да доминира и до 60-ата минута пропиля няколко отлични възможности за нов гол. Първо изстрел с глава на Салес попадна в ръцете на Асенов, а в 62-ата минута Стефан Велев не улучи вратата. Седем минути по-късно Родолфо Хълк все пак вкара, но голът бе отменен заради засада.

В 75-ата минута логичното се случи и заралии поведоха с 3:0. Хълк стреля с глава в гредата след центриране от корнер, а при добавката Салес вкара второто си попадение в мача.

Крайното 3:1 за Берое бе оформено след красив гол на Добри Петров, който вкара за домакините след шут от 23-24 метра.

АКАДЕМИК (СВИЩОВ) - БЕРОЕ 1:3

0:1 Жоао Салес 12
0:2 Давид Каядо 40
0:3 Жоао Салес 75
1:3 Добри Петров 87

АКАДЕМИК: Йончев (46-Асенов), Бънов, Ганев, Ангелов, Димитров (46-Петров), Цветков, Михайлов, Борисов, Тафраджийски, Методиев, Александров

БЕРОЕ: Скорчев, Педро Еуженио, Елиаш да Силва, Зафиров, Динков, Лузейро (60-Райнов), Велев, Ливраменто, Христов (46-Горанов),  Каядо (46-Хълк), Жоао Салес