"Вълците" разкъсаха Хофе и напуснаха зоната на здрача (видео)

Възраждането на Волфсбург продължава с добра победа с 3:1 над Хофенхайм като гост в последната среща от 12-ия кръг на Бундеслигата. По този начин "вълците" се измъкнаха от зоната на изпадащите, като вече имат три успеха в последните си четири мача. Двубоят беше първи след идването в клуба на новия изпълнителен директор Клаус Алофс. Макото Хасебе (7) и Бас Дост (24) осигуриха надеждна преднина на Волфсбург още преди почивката. Ентусиазираната игра на тима продължи и през втората част, като апотеозът беше красивото попадение на Налдо от фаул в 78-ата минута за 0:3. Две минути преди края резервата Ерен Дердийок оформи крайното 1:3.