Гранде Фиорентина вече е трети (видео)

Фантастичната серия на Фиорентина в калчото продължи с пета поредна победа, която изкачи отбора до третото място в класирането. Днес тимът на Винченцо Монтела направи поредния си силен мач и разгроми гостуващия Аталанта с 4:1 в среща от 13-ия кръг. Още в 5-ата минута Гонсало Родригес вдигна на крака тифозите на "Артемио Франки" за 1:0. В 32-ата минута обаче Джакомо Бонавентура изравни за тима от Бергамо. Фиорентина нанесе своя удар в последните минути на първото полувреме. С два гола на Алберто Акуилани (42,45) "виолетовите" дръпнаха с 3:1, а за капак съдията показа директен червен картон на Лука Чигарини в заключителните секунди. Тук вече всичко беше ясно.

С човек по-малко и два гола пасив Аталанта нямаше какво да направи. През второто полувреме домакините стигнаха до още едно попадение, дело на Лука Тони в 49-ата минута.

Снимка: Getty Images/Guliver