Нефтохимик срази Арда с 3:0 (ВИДЕО)

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) постигнаха 4-та победа в родната Суперлига, след като победиха Арда (Кърджали) с 3:0 (25:19, 25:23, 25:21) в мач от 6-ия кръг, който се игра в зала "Младост".

Волейболистите на Нефтохимик поведоха стабилно в първата част с 19:14. Съвсем спокойно Мартин Пенев, Иван Станев и компания затвориха първия гейм с 25:19.

Във втората част домакините от Бургас бързо поведоха с 12:9. Това накара Иван Халачев да вземе прекъсване. Последваха два ас на Георги Петров и 14:9. Наставникът на гостите от Кърджали взе и второто си прекъсване в гейма. Гостите подобриха рязко играта си и дори успяха да поведат с 19:18. Нефтохимик обаче бързо си върна преднината след грешки на гостите - 22:19. Запрян Доникян намали до 21:22. Резервата Кристиан Пенчев дори успя да изравни при 22:22 с технична атака. Доникян докосна мрежата и 24:22 за Нефтохимик. Домакините спечелиха втората част, след като Иван Латунов би сервис в мрежата 25:23.

Играчите на Арда поведоха със 7:5 в началото на третата част. Георги Петров атакува в аут и гостите дръпнаха с 8:5 при първото техническо прекъсване. Тимът на Арда продължи да играе силно и дръпна с 11:8, което накара Даниел Пеев да вземе прекъсване за Нефтохимик. Бургазлии успяха да изравнят при 17:17. Нефтохимик успя да поведе с 20:19, но Арда изравни при 20:20. Двоен блок на Нефтохимик даде аванс при 22:20. Единичен блок на Иван Станев и 23:20. Венелин Кадънков заби ас, а Нефтохимик стигна до мачбол при 24:20. Бургазлии стигнаха до победа в 3-ата част с 25:21 и в мача с 3:0 след остра атака на Стоян Самунев през центъра.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:0 (25:19, 25:23, 25:21)
НЕФТОХИМИК: Иван Станев, Венелин Кадънков, Мартин Пенев, Андрей Николов, Стоян Самунев, Георг Петров - Добромир Иванов-либеро
Старши-треньор: Даниел Пеев
АРДА: Кирил Хаджиев, Запрян Доникян, Владимир Лобутов, Иван Латунов, Невен Нешев, Николай Колев - Теодор Маринов-либеро  (Павел Душков, Кристиян Пенечв)
Старши-треньор: Иван Халачев