Бразилец нарочен от "сините"

Наставникът на Левски Илиан Илиев почти сигурно ще извади от стартовия състав бразилския плеймейкър Марсиньо за домакинския двубоя с Локомотив (Пловдив) в събота от 18,00 часа. Търпението на специалиста към 31-годишния техничар се изчерпа след много слабото му представяне в дербито с ЦСКА. Пристигналият от АПОЕЛ Никозия през лятото футболист е твърд титуляр от началото на сезона, като взе участие във всичките 11 срещи на "сините" - девет в "А" група и две в Лига Европа. Стигналият до четвъртфинал в Шампионската лига с кипърците през миналия сезон срещу Реал Мадрид играч пристигна като звезда през лятото, за да замени напусналия в посока Израел Дарко Тасевски, но е едно от големите разочарования в селекцията. Марсиньо вкара два гола, но статичната му игра във фаза атака и най-вече във фаза защита, както и безличните му игри в доста от мачовете са накарали треньорския щаб да го извади от стартовия състав.
Освен треньорите и цялото ръководство е недоволно от представянето на играча с номер 31, който с показаното до тук не оставя впечатление, че си дава много зор в срещите на отбора.

Бразилецът има два гола срещу Черно море и Берое и една асистенция, но доста често е първа смяна на Илиев, който го е държал 90 минути на терена единствено при успеха с 3:1 над Ботев (Пловдив) във втория кръг. На негово място ще играе Жоао Силва, който пък е другото разочарование в селекцията на Дончо Донев до този момент. Купеният за 360 000 евро от Евертън нападател още няма гол, но за разлика от Марсиньо е твърда резерва и влиза само след почивката при това едва шест пъти. Силва има със синята фланелка 114 минути в "А" група, но се очаква да бъде в тандем с Базил де Карвальо срещу "смърфовете", където ще търси своя първи гол за Левски.

За разлика от мача с "армейците" Кристовао Рамос се завръща в титулярния състав след наказание, като ще измести разочаровалия Роман Прохазка по дясното крило. Очаква се още Христо Йовов след четири поредни мача в които започва от първата минута да остане на пейката, а също така Нуно Пинто да се завърне в позицията на ляв бранител, след като с "червените" бе на пейката за сметка на Орлин Старокин.