Левски ще си възвръща самочувствието срещу удобен съперник

Отборът на Левски ще се опита да си възвърне самочуствието и част от феновете с разгромна победа над Локомотив (Пловдив) този уикенд на стадион "Георги Аспарухов". След поражението от ЦСКА с 0:1 и много слабата игра Илиан Илиев ще направи промени в стартовите 11, където се завръща и Кристовао Рамос.

"Сините" ще търсят задължителните три точки в поредното си домакинство на "Герена" срещу намиращия се в сериозна криза състав на "смърфовете".

Голмайсторът на столичани през този сезон Базил де Карвальо бе големия кошмар на 26-кратните шампиони през последните две години в сблъсъците между двата тима, като в последните черити мача от "А" група прониза мрежата на Левски цели четири пъти поред, а два пъти пловдивчани триумфираха. Единият път дори в столицата, което бе едва третия им успех и първи от 26 години.

Сенегалският голаджия спря поредната си серия от голове в първенството срещу "червените" миналия уикенд, което се оказа фатално за отбора на Илиев. Сега ще се опита да накаже своя бивш клуб и да донесе победата на своите, които въпреки пораженито от "армейците" продължават да изостават само на три точки от лидера Лудогорец.

Последните три мача завършиха с идентичен резултат 3:2 за един от двата съпреника, като обрати не липсваха. Първо на "Лаута" през май 2011 година Карвальо изведе "бяло-черните" напред, а след това с гол на Дарко Тасевски и два на Гара Дембеле Левски обърна до 1:3, преди Здравко Лазаров да оформи крайното 2:3 в полза на гостите.

През ноември миналата година на стадион "Георги Аспарухов" при закрити врата "сините" поведоха с гол на Иван Цветков, но попадения на Карвальо и автогол на Йордан Милиев обърнаха резултата до почивката. След нея резервата Шюрд Арш донесе успеха с два гола за една минута.

През пролетта обаче пловдивчани си върнаха, като записаха исторически успех. Тимът воден от Емил Велев губеше до 18-ата минута с 0:2 на своя стадион, но с голове на Карвальо, Йордан Тодоров и Христо Златински от дузпа стигна до подобна победа след 50 години.

Общо седем от 104-те мача между двата клуба са завършвали 3:2, като три от тях са в последните три сблъсъка. Пет пъти е бил в полза на "сините" и два пъти за Локомотив.

Ветеранът в състава на Илиан Илиев Христо Йовов е най-резултантия играч на Левски в сблъсъците с "черно-белите" от Пловдив през последните 30 години с осем гола в 13 мача. Бижутера все още няма гол през този сезон.

Последната победа с голям резултат на Левски срещу Локомотив (Пловдив) е преди пет години с разгромното 6:1, което заедно със 7:2 от 1989 година са най-големите победи за столичани в сблъсъците между двата тима.

В София предимството на "сините" е огромно, като от 52 мача са спечели цели 45, четири пъти двубоя е завършвал наравно, като последното е през 1993 година, а победите на "смърфовете" са едва три.