Елис Гури остана без медал (ВИДЕО)

Елис Гури отпадна от турнира по борба в класически стил на олимпийските игри в Лондон, след като не успя да стигне до репешажите на категория до 96 килограма. Това се случи след загубата на Цимафей Дзейниченка от Беларус на полуфиналите срещу руснака Рустам Тотров.

Световният шампион загуби четвъртфиналната си схватка срещу Дзейниченка и се надяваше неговият съперник да стигне до финал, но той отстъпи с 0:2 (0:3, 0:1) на Тротров. Руснакът спечели двете борби от партер срещу своя съперник и ще се състезава за злато срещу иранеца Хасем Резаи.

По-рано днес българският борец Елис Гури загуби 1/4-финалната си среща на Олимпиадата в Лондон 2012, след като падна от  Тимофей Дзейниченка от Беларус с 0:2 части.

Гури не успя да пренесе Дзейниченка в партера на първата част и загуби с точка разлика, а във втората допусна фатална грешка при защитата от същото положение. Българинът не усети допира на Дзейниченка в гърба, който от тази година е задължителен в класическия стил, което доведе до ранен захват и лесно
прехвърляне през мост от страна на Дзейниченка.

Така борецът от Беларус спечели мача с 2:0 части (1:0, 3:0) и се класира на полуфиналите.