ПСВ Айндховен удари Аякс и вдигна Суперкупата

Отборът на ПСВ Айндховен спечели за рекорден девети път Суперкупата на Холандия, известна като "Йохан Кройф Шийлд", след 4:2 над Аякс в Амстердам. Българският защитник на победителите Станислав Манолев не беше в групата за двубоя, игран на "Амстердам Арина".

Тойвонен рано откри за гостите след точно изпълнение в третата минута. В 11-ата Ленс удвои след брилянтно самостоятелно действие: тръгна отдясно, задмина двама защитници и технично копна над излезлия вратар за 2:0. Усилията на амстердамци донесоха гол в 44-тата минута. Алдервирелд с глава опъна мрежата след центриране от корнер.

В 53-тата ПСВ вкара трети гол. Тойвонен засече остро центриране удар, оставен сам на далечната греда. Пет по-късно Айндховен не можа да затвърди успеха, удряйки греда. В 82-рата минута нападателят на Аякс Де Йонг изпусна от прекрасна позиция кристална възможност за изравнителен гол - топката мина над гредата. В добавеното време ПСВ вкара и четвърти гол.

Снимка: Getty Images/Guliver