Двама от титулярите на "Герена" аут за Сараево - ето групата на тима

Наставникът на Левски Илиан Илиев няма да може да разчита на двама основни играчи за гостуването на ФК Сараево в четвъртък от втория предварителен кръг на Лига Европа. Това са опитният Христо Йовов и френският бранител Ромен Ели. Последните имаха травми от първата срещата, като до днес се очакваше, че ще се възстановят и ще помагат на тима, ако се наложи, в Босна и Херцеговина. След направените днес прегледи стана ясно, че отпадат от групата за мача. Двамата не тренираха и тази сутрин, а решението бе взето след намесата на Михаил Илиев.

Тази новина няма как да не притесни старши-треньора на "сините", тъй като и Ели, и Йовов бяха в стартовите 11 миналия четвъртък в първия мач на стадион "Георги Аспарухов". Тогава Бижутера бе заменен от Симеон Райков и пловдивчанинът донесе победата с 1:0 след гол в 72-ата минута. Именно последният се очакваше да стартира от първата минута гостуването в Сараево, докато Ели трябваше да води защитата на "сините".

Така със сигурност капитанът Станислав Ангелов ще бъде централен бранител с Иво Иванов пред Пламен Илиев.

„Сините" проведоха тази сутрин тренировъчно занимание на „Герена", а утре в 11,30 часа потеглят за Босна и Херцеговина с чартърен полет от терминал 1 на летище „София". Защитникът Ели остава да се възстановява в София, докато Христо Йовов, въпреки травмата, ще пътува със "сините" за Босна и Херцеговина.

Интересно е, че в групата от 19 играчи попадна Сюлейман Диамутен, който не бе с отбора в Австрия, тъй като "сините" се опитват да се разделтя с него. Именно бранителят от Мали се оказва единственият резервен вариант при контузията на Ели, тъй като младият Любомир Илиев е на турнир с юноши-старша възраст в Чехия.

Левски ще продължи в третия предварителен кръг при победа, равенство или загуба с един гол разлика, но при положение, че "сините" са отбелязали попадение във вратата на ФК Сараево в срещата-реванш. Двубоят е в четвъртък от 22,00 часа българско време.