Потенциалният съперник на ЦСКА се опъна на гранда Динамо К (видео)

Динамо (Киев) победи с минималното 1:0 Арсенал в столичното дерби от втория кръг на украинското първенство. Както е известно, Арсенал е евентуалният следващ съперник на ЦСКА в Лига Европа, ако "червените" преди това елиминират словенския Мура.

Мачът започна отлично за Динамо и още в 3-ата минута водещият реализатор на тима от миналия сезон Браун Идейе откри резултата след хубава атака, участие в която взе и новото попълнения Нико Кранчар. Именно хърватският национал и другият привлечен това лято футболист - Мигел Велозо, бяха най-активни за състава на Юрий Сьомин.

В затакта на Арсенал започна румънецът Мазилу, а от 70-ата минута на неговото място заигра ветеранът и бивш нападател на Динамо Максим Шацких.

Срещата можеше да бъде решена малко по-рано, но Андрий Ярмоленко пропусна дузпа за Динамо. В 78-ата минута Арсенал остана с човек по-малко, след като червен картон получи Старогрдский.

Динамо е един от 6-те отбора с пълен активн след първите два кръга, а Арсенал е на последното място без спечелена точка. Бившият ЦСКА (Киев) обаче имаше много тежка програма, срещайки на старта на сезона двата най-силни отбора. И ако днес Арсенал загуби само с 0:1 от Динамо, то миналата седмица шампионът Шахтьор отнесе киевляни с 6:0.

АРСЕНАЛ (КИЕВ) - ДИНАМО (КИЕВ) 0:1
0:1 Б. Идейе (3)
Арсенал: Панкив, Гитченко, Рафаел (38 - Симоненко), Леандро, Полевой, Флореску (46 - Староградский), Шахов, Максимов, Кобахидзе, Ковпак, Мазилу

(70 - Шацких)
Динамо: Ковал, Данило Силва, Михалик, Хачериди, Бетао, Вукоевич, Велозо, Гармаш (83 - Богданов), Кранчар (67 - Нинкович), Ярмоленко, Идейе