Спорна дузпа помогна на Юве да надвие Милан (видео)

Във втория мач от блицтурнира "ТИМ" един срещу друг се изправиха Ювентус и Милан и мачът бе спечелен от "бианконерите" с минималното 1:0 с гол от дузпа на Мирко Вучинич, отсъдена за доста артистично негово падане в 31-ата минута. В първия двубой в надпреварата Интер надигра Юве с 1:0 и така победителят в турнира ще бъде решен в сблъсъка между Милан и Интер след малко.

Срещата започна с възможност за Милан, като Тайе Тайво стреля опасно от фаул, но над вратата. След това в 14-ата минута Ел Шаарави бе намерен в близост до вратата и стреля от воле, но неточно. Юве пък отговори с възможност пред Симоне Падоин в 16-ата минута, който от близо не успя да порази вратата.

В 23-ата минута играчите на "старата госпожа" претендираха за дузпа за игра с ръка на Марио Йепес в наказателното поле, но тя бе неволна и съдията не посочи бялата точка. В 27-ата минута миланистите имаха нова възможност да открият резултата чрез Боатенг, но и той не се възползва от нея. Така се стигна до 31-ата минута, когато Вучинич нахлу в наказателното поле и падна доста артистично след сблъсък с Бакайе Траоре и този път реферът отсъди дузпа. Черногорецът сам застана зад топката и реализира от бялата точка за 1:0.

Веднага след това Милан можеше да се върне в мача, а Траоре можеше да се реваншира за грешката при дузпата, но ударът му с глава профуча покрай вратата. В 38-ата минута пък Симоне Пепе напусна терена накуцвайки и бе заменен от Унтерзее. "Росонерите" пък опитаха да натиснат в края и Боатенг стреля опасно, но Леали спаси, а след това Робиньо бе доста неточен при добавката. След това и в последната минута Роиньо направи още един пропуск от добра позиция в наказателното поле. Така мачът завърши без повече голове и с успех на Юве.

ЮВЕНТУС - МИЛАН 1:0
1:0 Вучинич (31) д.

ЮВЕНТУС: Сторари (Леали 25), Лусио, Мази, Касерес (Лихтщайнер 45), Циглер, Видал (Пациенца 25), Асамоа, Пепе (Унтерзее 38), Падоин, Вучинич (Матри 43), Боакйе

МИЛАН: Амелиа, Де Шилио, Бонера, Йепес, Тайво, Траоре,  Емануелсон, Амброзини, Ел Шаарави, Боатенг, Робиньо