Неочакван противник за ЦСКА на старта в Лига Европа (видео + фотогалерия)

Словенският Мура ще е първият съперник на ЦСКА в евротурнирите. Отборът на старши треньора Франк Цифер изненадващо отстрани азербайджанския ФК Баку с общ резултат 2:0 и ще срещне "червените" във втория предварителен кръг на Лига Европа. Мура беше считан за аутсайдер срещу богаташите от Баку, особено след една контрола помежду им преди месец, когато азерите спечелиха с внушителното 4:0. Словенците обаче си бяха направили необходимите изводи и не допуснаха гол в гостуването си в Баку - 0:0, а днес се наложиха у дома с 2:0 и бяха изпратени от феновете си като истински герои.

Мате Етерович даде преднина на домакините с попадение в 26-ата минута. Той се разписа с глава след хубаво центриране от дясното крило. Негативното развитие изнерви футболистите на ФК Баку, които си изкараха няколко жълти картона. Играчите на Новруз Азимов страдаха от липса на идеи в офанзивен план и за защитата на Мура не бе трудно да се справя с изсипаните топки в наказателното поле пред стража Филип Дракович.

През второто полувреме в игра за азерите се появи ветеранът Марис Врпаковскис, но до него не достигаха никакви удобни топки. Домакините пък използваха едно статично положение и окончателно пречупиха съперника си. Това стана в 83-ата минута, когато резервата Нусмир Фаич беше най-съобразителен при изпълнение на ъглов удар и с глава заби топката във вратата на Агил Мамадов.

МУРА - ФК БАКУ 2:0
1:0 Етерович (26)
2:0 Фаич (83)

Съставът на Мура: Дракович, Чипот, Среш (80 - Грушковняк), Бокар, Хорват, Крамар, Янза, Кутер (90 - Ботяк), Йелич (50 - фаич), Етерович, Марушко
Старши треньор: Франк Цифер