Левски пак бие с гол на Карвальо и вече мисли само за Лига Европа (видео)

Отборът на Левски победи румънския Пандури с 1:0 в последната си контрола от лятната подготовка преди старта на сезон 2012/2013 година. Единственото попадение отбеляза Базил де Карвальо в 19-ата минута със силен удар под гредата. Това бе негов втори пореден гол със синята фланелка, който носи победа на столичани на австрийска земя след този срещу Гьор (2:1) преди няколко дни.

По рано през деня резервите на „сините” с новото попълнение Жоао Силва в редиците завършиха 3:3 с третодивизионния австрийски Соленау. Така от пет контроли 26-кратните шампиони на България постигнаха три победи и записаха по една загуба и едно равенство.
Двубоят с Пандури започна със закъснение заради обилния дъжд, който се изсипа над стадиона. Наставникът на Левски Илиан Илиев заложи в стартовите 11 на футболистите, които счита за бъдещи титуляри. Игралият в три мача досега като титуляр Иво Иванов (при това в две от срещите по 90 минути) беше оставен резерва. На негово място в центъра на защитата действаха капитанът Станислав Ангелов и Ромен Ели. Старокин и Мюлдер пък бяха двата бека пред Пламен Илиев. Роман Прохазка и Владимир Гаджев започнаха като опорните халфове, докато Райков, Марсиньо и Рамос играеха зад Базил де Карвальо.
Отпушилият се преди няколко дни Де Карвальо откри в 19-ата минута със силен удар под гредата. Нападателят бе изведен добре от Марсиньо. Преди това именно бразилецът можеше да открие в 13-ата минута, но ударът му бе избит от Нинготе.
Карвальо имаше още една възможност, а Симеон Райков от отлична позиция пропусна да удвои в 29-ата минута.
На полувремето Иво Иванов замени Симеон Райков, като влезе на мястото на Ангелов в центъра на защита. Пелето се прехвърли в халфовата линия до Гаджев, Прохазка бе преместен на дясното крило, а Рамос отиде отляво.
В 55-ата минута резервата на съперника Кемнару изпревари Ели и стража Илиев, но на празна врата стреля в аут, пропускайки страхотна възможност за изравняване.
До края на мача румънците търсеха равенството, но пропуски на Рашит на два пъти, Григораш на два пъти и Мистор, както и отлично спасяване на Пламен Илиев попречиха на осмия в Румъния за миналия сезон да изравни.
Левски разчиташе на контраатаки, но Рамос и Дъстли Мюлдер по веднъж и последното подаване попречиха „сините” да стигнат до втори гол.
Малко преди края Кристовао Рамос беше изгонен, но въпреки това „сините” постигнаха трета победа през това лято. Отборът на "сините" бележи напредък, но все още има много работа преди старта на сезона, тъй като изграждането на нов състав има нужда от време.
Илиан Илиев пък гради отбор с 5-6 нови играчи в титулярната единайсеторка.

ЛЕВСКИ - ПАНДУРИ 1:0

1:0 Де Карвальо (19)