ЦСКА пропусна да разгроми 12-ия в Турция (видео)

ЦСКА би с 1:0 Карабюкспор в последната си контрола на турска земя. Победното попадение за червените реализира Иван Бандаловски в 61-ата минута. Бранителят получи добра топка от Присо при едно свое отлично влизане в наказателното поле и с диагонален удар простреля вратаря на турците за 1:0. "Червените" бяха по-активният отбор на терена и създадоха повече положения пред вратата на противника, но така и не успяха да стигнат поне до още един гол.

В 7-ата минута Христо Янев и Жуниор Мораеш направиха двойно подаване пред наказателното поле на съперника, но изстрелът на бразилеца излезе в аут. В 11-ата минута червените създадоха първата опасна ситуация. Христо Янев центрира от корнер, но изстрелът на Бандаловски от 5-6 метра с десния крак излезе в аут. Пет минути по-късно Присо осъществи добър пробив през центъра, излъга противников бранител, но не успя да улучи долния ляв ъгъл на противниковата врата.

В 24-ата минута и Анисе пропусна да отбележи, след като Христо Янев центрира добре от корнер, Мораеш свали топката, но ударът на мадагаскареца от воле мина покрай страничната греда. В 29-ата минута и турците стигнаха до опасност пред вратата на Черни, след като техен футболист се откъсна по дяснто крило и стреля, но топката се отклони в бранител на ЦСКА и излезе в корнер. Десетина минути преди края на полувремето двата отбора бяха на път да се сбият, след като Анисе се изнерви от поредното грубо влизане в краката му и изрита съперников футболист. При последвалото меле Присо и виновникът за него Анисе получиха жълти картони.

Второто полувреме също започна по-добре за ЦСКА, като Жуниор Мораеш имаше възможност да излезе на стрелкова позиция, но ударът му от границата на наказателното поле попадна право във вратаря. По-късно и Анисе получи отлична топка при добра контраатака на ЦСКА, но ударът му с глава бе лек и вратарят на Карабюк спаси. Минута след това вратарят отново трябваше да се намесва, за да спаси силен удар на Присо отдясно, който бе боксиран в корнер.

По-добрата игра на "червените" през второто полувреме заслужено доведе и до гол в тяхна полза. В 61-ата минута Присо и Бандаловски комбинираха добре по дясното крило и вторият капитан на ЦСКА с мощен удар откри резултата.

В 73-ата минута ЦСКА пропусна страхотна възможност да вкара втори гол, след като Шеридън пресира добре вратаря, той сгреши и върна топката успоредно на голлинията, където Присо я настигна, но бе от много малък ъгъл. Вместо да върне на намиращия се почти на празна врата Шеридън, камерунецът реши да стреля, но уцели гредата. В 80-ата минута ирландецът пропусна още едно изключително удобно положение за гол, след като бе изпуснат от бранителите на турския тим, но напълно необезпокояван не успя да преодолее вратаря. При последвалия корнер топкатабе избита от голлинията от защитник на Карабюк след удар с глава на Ангел Грънчов.

Няколко промени направи в състава си наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов за последната контрола на "армейците" от лагера в турския курорт Болу срещу местния Карабюкспор. Жуниор Мораеш води атаката, а не както бе срещу Виторул, да действа от втора позиция зад Килиън Шеридън. Ирландецът отпада от стартовите единайсет, както и новото попълнение на "армейците" Сивард Спрокел, който е заменен от Пламен Крачунов.

Анисе Абел пък има по-офанзивна роля в сравнение с отредените му до момента изяви в средата на терена.

ЦСКА - КАРАБЮКСПОР 1:0
1:0 -
Бандаловски (61)

ЦСКА: Томаш Черни, Иван Бандаловски, Апостол Попов (50-Сивард Спрокел), Пламен Крачунов, Нилсон Антонио (64-Лукас Саша), Нджонго Присо, Тодор Янчев, Коста Янев, Христо Янев (64-Антон Карачанаков), Анисе Абел (83-Станко Йовчев), Жуниор Мораеш (64-Килиън Шеридан)

КАРАБЮКСПОР: Кьорк, Дзенч, Язар, Краер, Йозбин, Инледемир, Коджабаш, Жужу, Чандир, Гархан, Йълмъз (Второто полувреме започнаха: Демирчан, Яхич, Аусу, Югюр, Доган, Утку, Хикмет, Кисо, Гюнери, Агбулут, Ташделер)

КАМЕН ДАМЯНОВ, пратениик на Sportal.bg в Турция!