Карвальо се отпуши и носи успех на Левски, бразилец с нов красив гол за "сините" (видео+снимки)

Отборът на Левски постигна втора победа в предсезонната си подготовка, след като победи с 2:1 унгарския Гьор в контролната среща на базата в Линдабрун. Точни за „сините” бяха новите попълнения Марсиньо (28) и Базил де Карвальо (55), за когото това е първо попадение със синята фланелка. Гол на Стрещик в 73-ата минута пък оформи крайния резултат.

За разлика от предишната проверка с Черноморец (Одеса), загубена с 0:2, столичани изглеждаха много по-мотивирани в присъствието на наставника си Илиан Илиев и през първите 60 минути тотално надиграха своя противник и изпълниха до голяма степен указанията му.

Треньорът на Левски направи една промяна в стартовите 11 в днешната среща за разлика от загубата преди два дни от украинския тим. 44-годишният специалист замени Роман Прохазка с Ромен Ели в титулярния състав, а Станислав Ангелов се прехвърли в халфовата линия, където бе в тандем с Владимир Гаджев. Станислав Ангелов изведе отбора с капитанската лента, като стана ясно, че той ще бъде новия син капитан по решение на Илиан Илиев.

Първо точен за "сините" бе бразилецът Марсиньо в 28-ата минута с глава. Той се възползва от отлично центриране на Рамос отдясно и не остави шансове на стража Стеванович. Попадението е негово второ след това срещу Металург Донецк в дебюта му. През първите 45 минути 26-кратните шампиони на България се опитваха да пресират третите в Унгария и да разиграва бързо топката, сменяйки двата фланга.

Втората част започна без промени за Левски, а в 55-ата минута Базил де Карвальо вкара своя първи гол със синята фланелка. Голаджията бе точен с глава след поредното отлично центриране на Рамос.  Португалското крило навърза на два пъти левия бранител на Гьор и с майсторско центриране качи топката на главата на нападателя, който удвои.

Последваха първите смени - Христо Йовов и Опоку замениха Карвальо и Симеон Райков. Пламен Илиев първо и Ели после спасиха вратата на „сините” от гол, а малко след това Опоку изведе чудесно Йовов, но сам срещу стража синята десетка стреля в аут.

Последваха две опасности пред Пламен Илиев, а веднага след като напусна терена Гьор намали. Това се случи в 73-ата минута, когато резервата Стрещик остана непокрит след центриране от фаул и от няколко метра прати топката в мрежата Ивайло Василев.

До края на мача Илиев замени почти целия състав, оставяйки Иванов и Гаджев на терена през всичките 90 минути. Именно централният бранител бе близо до трети гол за Левски, но изстрелът му с глава мина над гредата.

Илиан Илиев определено може да бъде доволен от своите момчета особено през първите 60 минути, когато на терена престояха голяма част от вероятните титуляри за този сезон. Роман Прохазка пропусна мача, тъй като бе освободен заради погребението на дядо си, което е в близост до базата на отбора.

Левски има още две контроли до края на лагера в Австрия на 10-и и 11-и юли, а след последната късно вечерта се завръща в София.

ЛЕВСКИ - ГЬОР 2:1

1:0 Марсиньо 28
2:0 Карвальо 55
2:1 Трещик 73

Левски (4-2-3-1): Пламен Илиев (70-Василев), Дъстли Мюлдер (85-Александър Любенов), Иво Иванов, Ромен Ели (64-Башлиев), Станислав Ангелов,(64-Яначков) Орлин Старокин (70-Гочев), Владимир Гаджев, Кристовао Рамос (70-Чаворски), Симеон Райков (59-Христо Йовов), Марсиньо (75-Тонев), Базил де Карвальо (59-Опоку).

Гьор: Стеванович, Токоди, Липтак, Станишич, Воги, Камбер, Паткай, Кронаветер, Андрич, Колтай, Ахиупера
Резерви: Молнар, Наги, Ланг, Тотадзе, Динер, Онишор, Трайкович, Николат, Дудаш, Варга