Вчера следобед футболистите на Локомотив (Пловдив) получиха почивка от старши-треньора Емил Велев по време на лагера в Австрия. По-голямата част от тях и спортно-техническият щаб на „черно-белите” посетиха намиращия се на стотина километра роден град на композитора Волфганг Моцарт - Залцбург, докато останалите предпочетоха почивката в хотела и заобикалящата го природа, пише lportala.net.
Веднага след обяда клубният „Мерцедес” отпътува за Залцбург, предшествани от собственика Константин Динев. В търсене на първата дестинация от тура, пловдивчани се озоваха пред стадиона на местния „Ред Бул”, а минути по-късно се намериха пред музея със самолети и болиди за „Формула 1” на компанията. Оказа се, че подобна атракция не може да замени желанието за шопинг из центъра на града и така не след дълго всички получиха три свободни часа в сърцето на Залцбург. Футболистите се насочиха към магазините, но последва ново разочарование – старинният и рядко красив град не разполага с добре познатите магазини за спортни атрибути. За сметка на това любителите на красивите гледки и магазините за сувенири останаха доволни и набързо напълниха фотоапаратите си с цветни пейзажи.
Единствено треньорът по физическа подготовка в отбора Пламен Нягин демонстрира издражливост и най-вече упоритство и успя да покори сам една от най-високите точки в Залцург – замъка Хоензалцбург, който поставя най-стария австрийски град в краката си. За останалата част от спортно-техническия щаб интересът бе прикован от красотата на градините на Мирабел.
Недоволството от липсата на спортни магазини бързо нанесе промени в плановете и всички се качиха на автобуса по-рано от плануваното, за да се отдели около час в шопинг-център по пътя за обратно.
Не по-лошо си прекара и групата, останала да почива в хотел „Кайзер” в градчето Шефау. Групата начело с Кирил Котев и Тодор Тимонов огледаха местността от птичи поглед, като се изкачиха на един от близките върхове с помощта на лифт.
Утре предстои ново пътуване до Залцбург, но за да се изиграе поредната контролна среща срещу Легия (Варшава). Дебют на този мач се очаква да направи гръцкият дефанзивен полузащитник Илиас Кириакидис, присъединил се към лагера на българите вчера.
Локо (Пд) на разходка из Залцбург