Мицански и Рангелов изпратиха сезона с голове

Илиан Мицански и Димитър Рангелов се разписаха за своите отбори в днешните срещи от последния 34-и кръг на германската Втора Бундеслига. Първият вкара пореден гол с екипа на ФСФ Франкфурт при равенството 1:1 у дома срещу Динамо Дрезден. Българинът игра цял мач и в 73-ата минута изравни резултата и донесе точка за Франкфурт. Мицански играе като преостъпен във Франкфурт от Кайзерслаутерн през пролетния полусезон, като се представи отлично и вкара 9 гола.

Рангелов пък донесе победата на Енерги Котбус с 2:1 над Унион Берлин. Националът отбеляза победния гол за Енерги в 73-а минута от пряк свободен удар от 17 метра. Попадението е негово 12-о за сезона. Рангелов бе заменен в 86-а минута от Фенин. С тази победа Енерги си осигури мястото във втория ешелон. Бившият капитан на Славия е собственост на Борусия (Дортмунд), но вероятно няма да се завърне в редиците на шампиона, а пак ще бъде продаден или преотстъпен.