Българският ансамбъл поведе в многобоя на СК в София

Българският национален ансамбъл започна по отличен начин участието си на Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в зала "Арена Армеец" в София. Миналогодишните победителки поведоха класирането в многобоя след първото съчетание с пет топки. Българските грации в състав Ренета Камберова, Михаела Маевска, Цветелина Найденова, Елена Тодорова, Християна Тодорова и Катрин Велкова получиха оценка от 28.000 за перфектното си изпълнение. На второ място се нареди ансамбълът на Беларус с 27.950, а трети са трикратните световни шампионки от Италия с 27.650.

Неприятна контузия получи една от японските състезателки, които не успяха да завършат съчетанието си с пет топки. Въпреки това публиката в залата изпрати с аплодисменти контузената състезателка и нейните съотборнички. Япония ще изиграе съметанието си с три ленти и два обръча с резервната състезателка.

Многобоят при ансамблите продължава по-късно тази вечер с изпълненията с два обръча и три ленти.

Близо 3000 души аплодираха неистово изпълнението на българските златни момичета. Любителите на художествената гимнастика в зала "Арена Армеец" подкрепиха и останалите ансамбли, които показаха красиви съчетания.

Снимки: Марин Маринов/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от триумфа на българските гимнастички може да видите ТУК!!!