България се класира за решаващия бараж за влизане в група II

България надделя над Грузия с 2:0 победи в среща от група III на зона Европа на турнира за турнира за Купа "Дейвис" и се класира за плейофа за влизане в по-горната група II на зона Европа/Африка. 20-годишният Григор Димитров, 94-и в света, се наложи над Георги Цивадзе с 6:4, 6:2 във втория сингъл от двубоя между първите ракети на двете страни.

В първия мач поединично по-рано днес Димитър Кузманов отнесе Александър Метревели с 6:3, 6:1. Двубоят между Димитров и Цивадзе беше прекъснат за около три часа заради дъжд в осмия гейм при сервис на българина и резултат 3:4 и 30:15. До този момент от срещата на червените кортове на БНТЦ "Карлсберг" в София пробиви нямаше, но след подновяването на играта Димитров не даде никакви шансове на 19-годишния си съперник, който е 1257-и в класацията на АТP.

Хасковлията направи серия от седем поредни гейма, с което си осигури успеха в първия сет и взе солиден аванс от 4:0 във втория, което се оказа напълно достатъчно за крайната победа.

"В първия сет изпуснах доста възможности. В същото време той не допускаше толкова грешки и сервираше по-добре. Наложи се да направим пауза заради дъжда. В почивката анализирахме играта ми до момента, видях къде мога да натисна и къде бъркам. Радвам се, че след подновяването на мача успях веднага да намеря ритъма си и да стигна бързо до победата", каза Димитров.

С успеха възпитаниците на Огнян Илиев си осигуриха първото място в предварителна група "В" на турнира и в утрешния решаващ бараж за промоция ще срещнат Македония.

Среща от група III на зона Европа на турнира за турнира за Купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис:

България - Грузия - 2:0
    Димитър Кузманов - Александър Метревели - 6:3, 6:2
    Григор Димитров - Георги Цивадзе        - 6:4, 6:1