ЦСКА се засили към титлата със седма поредна победа без да допусне гол (видео + галерия)

ЦСКА продължи със силното си представяне под ръководството на Стойчо Младенов, след като днес армейците спечелиха с 1:0 гостуването си на Славия и отново върнаха преднината си от шест точки на върха в "А" група пред втория Лудогорец. Единственото попадение в двубоя вкара резервата Станислав Костов в 50-ата минута, който се разписа след отлична атака организирана от него и Жуниор Мораеш.

Освен този гол армейците успяха да уцелят и греда към края на срещата, а през първата част сериозни пропуски направиха Тодор Янчев и Мораеш. През първото полувреме и Славия имаше няколко добри възможности за попадение, а веднъж и напречната греда спаси армейците след страхотен шут на Владислав Златинов.

Така ЦСКА постигна седма поредна победа в "А" група без да допусне гол, но до края на шампионата на армейците им предстоят двубои с почти всички силни отбори.

Срещата между червени и бели започна равностойно, а първата опасната ситуация сътвори Жуниор Мораеш, който в 9-ата минута стреля от границата на наказателното поле, но шутът му излезе в аут. Белите отговориха с бърза контраатака, която завърши с пас към абсолютно непокрития Георги Христов, но появилият се като резерва футболист се засуети и изстрелът му бе избит в корнер. След изпълнението му последва разбъркване, но в крайна сметка Мболи се намеси и предотврати опасността.

В 33-ата минута пред белите се откри отличен шанс да отбележат, когато Владислав Златинов стреля силно, но ударът му от 20 метра се отби в напречната греда и излезе в аут.

В края на полувремето ЦСКА взе инициативата и на свой ред пропусна няколко добри положения. В 40-ата минута пред Карачанаков центрира отляво към непокрития Тодор Янчев, но капитанът на армейците останал сам срещу вратаря стреля в аут. 120 секунди по-късно след грешка на белия страж Емил Петров пред армейците се откри нова отлична възможност за гол, но Жуниор Мораеш се засуети пред опразнената врата на домакините и притичалият Живко Желев изби топката в корнер.

След почивката червените натиснаха своя съперник и до края на мача бяха по-добрият отбор. Така дойде 50-ата минута, в която появилият се като резерва още през първата част Станислав Костов, заменил неубедителния Антонио Томас, изведе по дясното крило Мораеш, бразилецът му върна добре топката и младокът майсторски я прати без забавяне в мрежата на Емил Петров.

В 74-ата минута ЦСКА можеше да вкара и второ попадение, но от непосредствена близост Станислав Костов не успя да улучи вратата на Славия. Три минути по-късно пък силен изстрел по земя на Мораеш се отби в дясната греда на белия страж Емил Петров.

До края на мача Славия така и не успя да създаде чисто голово положение, а най-опасната ситуация се откри след неразчетено излизане на червения страж Райс Мболи, но Пламен Крачунов, изиграл много силен мач, успя да предотврати опасността.

СЛАВИЯ - ЦСКА 0:1