Сантос празнува 100-годишен юбилей с категорична победа

Отборът на Сантос отбеляза 100-годишнината на клуба с победа с 5:0 над Катандувенсе в мач от първенството в щата Сао Пауло. Пауло Енрике Гансо и Борхес вкараха по два гола за шампионите, а едно попадение и две асистенции добави Неймар. Шампионът Сантос навърши 100 години от създаването си в събота. Гансо бе точен в 25-та и в 71-та минута, Неймар се разписа в 65-та, а Борхес вкара два гола съответно в 33-та и в 84-та минута. Сантос е на трето място в класирането с 29 точки актив след 19-ия кръг.

Лидер е Коринтианс с 46 точки, на три точки пред Сао Пауло. В последния кръг Коринтианс победи като гост Понте Прета с 2:1, а Сао Пауло загуби с 1:2 от Линенсе. Воденият от Луис Фелипе Сколари отбор на Палмейрас завърши 2:2 у дома с последния в класирането Комерсиал. Гостите играха почти цяло второ полувреме с девет души на терена. В последните минути гол на Палмейрас бе отменен заради засада. В плейофите Коринтианс ще играе с Понте Прета, Сао Пауло с Брагантино, Сантос с Мирим и Гуарани с Палмейрас.

В Рио де Жанейро Васко да Гама победи с 3:1 Нова Игуасу и на полуфиналите в турнира "Рио Къп" ще играе с Фламенго. За победителите два гола отбеляза Александро, а един добави Ромуло. В другия полуфинал Ботафого среща Бангу. Флуминензе си гарантира място на финала в първенството на щата, след като спечели "Гуанабара къп". Флуминензе разгроми с 5:1 Олариа с два гола на Рафаел Моура и едн на бившия плеймейкър на Челси Деко. Без звездата си Роналдиньо Фламенго спечели група "А" с 21 точки след успех с 3:1 над Американо. Ботафого е втори в групата с 18 точки след 1:1 с Боависта. За Ботафого Себастиан Абреу изигра своя мач номер 100 за клуба, но пропусна дузпа.