Бока Хуниорс със загуба като гост

Бока Хуниорс загуби гостуването си на Тигре с 1:2 в мач от 10-ия кръг на футболното първенство на Аржентина. Футболистът на Бока Роландо Скиави си отбеляза автогол в 88-та минута, с който домакините стигнаха до успеха. Диего Моралес изведе Тигре напред в резултата в 27-та минута след гол от пряк свободен удар, а в 79-та минута Хуан Инсауралде изравни.

Гостите създадоха доста голови положения и можеха да спечелят двубоя, но пропуски направиха Сантяго Силва и Моралес. Нюелс Олд Бойс победи Банфийлд с 3:0 и се изравни по точки на върха в класирането с Бока Хуниорс. Двата отбора с с по 12 точки актив. За домакините от Нюелс Олд Бойс точни бяха Сантяго Вергини, Фабиан Муньос и Виктор Акуино. В други мачове от първенството Архентинос Хуниорс и Атлетико Белграно завършиха 0:0, а Унион (Санта Фе) победи Арсенал с 1:0.

В събота Индепендиенте победи Расинг с 4:1 в дербито на Авеланеда. Факундо Пара се отличи с два гола за победителите, а Теофило Гутиерес отбеляза единственото попадение за Расинг.