Бока Хуниорс само на точка от лидера Тигре

Шампионът Бока Хуниорс победи трудно Сан Мартин с 1:0 като гост и се приближи на точка до лидера в класирането на аржентинското първенство Тигре. Бока спечели след гол на Валтер Ервити в 71-а минута. Грандът от Буенос Айрес стигна до успеха, макар че игра без своя капитан Хуан Роман Рикелме.

След тази победа Бока има 13 точки след 6 кръга и изостава само на точка от лидера Тигре, който допусна равенство 1:1 у дома срещу Естудиантес. Мауро Босели откри резултата за Естудиантес в 18-а минута, но Диего Моралес изравни от дузпа 10 минути по-късно.

Ланус - Архентинос Хуниорс - 0:1

В класирането начело е Тигре с 14 точки, следван от Бока Хуниорс 13, Велес 12, Естудиантес 12, Нюуелс олд бойс 10 и други.