Роналдиньо с гол и червен картон при победа на Фламенго (видео)

Фламенго се наложи с 2:0 над Флуминенсе в поредното издание на супер-дербито, този път част от третия кръг на турнира Таса Рио от първенството на щата Рио де Жанейро. Звездата Роналдиньо вкара едно попадение за Фламенго, но също така беше отстранен от терена с червен картон, което обаче не се отрази на крайния изход от двубоя. Роналдиньо откри резултата в 22-ата минута от дузпа след като изпълни лек удар в долния десен ъгъл, но в 40-ата получи директен червен картон, след като влезе много грубо в краката на халфа на Флуминенсе Вагнер.

Иначе двукратният носител на наградата на ФИФА за най-добър играч в света беше доста изнервен днес, като в 8-ата минута си изкара и жълт картон за друго брутално нарушение. В трите мача от турнира Рио до момента бившият играч на Милан и Барселона има две попадения. Само две минути след гола на Роналдиньо, друг ветеран и участник на Световни първенства- Клеберсон, направи 2:0 и успокои своите.

През цялото второ полувреме играчите на Флу имаха числено предимство, но без звездите си Фред и Деко така и не успяха да стигнат дори до едно попадение. Но все пак напрежението във Флуминенсе е по-слабо, тъй като те спечелиха Таса Гуанабара и вече имат гарантирано участие на финала за титлата в Кампеонато Кариока. Там ще се изправят срещу победителя от Таса Рио. В друг мач от първенството на този щат Васко да Гама разгроми с 3:0 Мадурейра.

Ръководството на Васко даде почивка на голяма част от титулярите заради престоящия мач в Копа Либертадорес, а капитанската лента пое участникът на Световното първенство през 2006-а година Жуниньо Пернамбукано. 37-годишният плеймейкър вкара едно попадение с технично изпълнение от фаул и помогна на отбора си да запази 1-ото място в група В на Таса Рио. Ботафого отстъпи 1-ата позиция в група А, след като завърши 1:1 със скромния отбор на Бангу на стадион Мока Бонита. Сидиньо откри за черно-белите, но в последните минути домакините вкараха при меле, а най-съобразителен се оказа десния бек Тиаго Галярдо.

Тук изненадващо начело е съставът на Масае, който има 3 победи в 3 мача. В Кампеонато Паулиста Палмейрас разгроми с 6:2 като гост Ботафого (Рибейрао Прето) с две попадения на аржентинския нападател Ернан Баркос и се доближи на 1 точка от лидера Коринтианс. Така Палмейрас увеличи серията си на 19 мача без поражение, а вече има и 29 точки след мачовете от 13-ия кръг. В същото време Коринтианс остана на върха с 30 точки, но направи 1:1 на собствен терен с Гуарани (Кампиняс). Намиращият се на 4-о място отбор на Сантос излезе без титулярите срещу Можи Мирим заради участие в континентална надпревара и отстъпи с 1:3. На 3-о място се изкачи Сао Пауло, който се наложи с 2:1 над Португеза.

Головете за победителите вкараха бившия нападател на Шахтьор (Донецк) Жадсон, както и Луис Фабиано. Първите 8 отбора в крайното класиране на първенството играят допълнителни плейофи за спечелването на титлата на щата.