Черноморец разби много слаб ЦСКА (видео)

ЦСКА изигра безобразен мач срещу Черноморец в Бургас и предвид трагичната си игра напълно заслужено загуби с 0:2 дербито на 17-ия кръг в "А" група.

Първото попадение в мача вкара Пламен Крачунов в 62-ата минута. Това стана след центриране от фаул на бургазлии, Райс Мболи изпусна елементарно топката, която намиращия се до дясната греда Крачунов я замота между двата си крака и я бутна комично в собствената си врата. В 74-ата минута логичното се случи и акулите вкараха втори гол. Негов автор стана Асис след отлично подаване на Самвел Мелконян.

С играта си пък армейските футболисти показаха, че нямат абсолютно никакъв шанс за титлата и дори класиране в Лига Европа ще е успех за тях. Изненадващо най-слаби в червените редици бяха най-опитните футболисти - Бандаловски, Мболи и Галчев, а едно от новите попълнения - Нджонго Присо, демонстрира толкова лоша игра, че феновете на стадиона се усъмниха дали играчът някога е практикувал професионално този спорт преди да облече армейската фланелка.

С победата си бургазлии изместиха ЦСКА от второто място в класирането на "А" група, а червените вече са застигнати и от вечния враг Левски, който има същия точков актив.

Сращата започна с лек натиск на домакините. В 9-ата минута атака на бургазлии завърши с пас на Телкийски към Шаешу, който пада в наказателното поле на червените след съприкосновение с Бандаловски, но реферът не показа бялата точка въпреки претенциите на акулите. В 21-ата минута и ЦСКА поиска дузпа за игра с ръка на футболист на домакините след шут на Томас, но съдията отново не даде такава.

В 30-ата минута тежка контузия в коляното получи най-новото попълнение на ЦСКА Иван Боладо, който бе заменен принудително от Антон Карачанаков.

През първото полувреме двата отбора показаха слаб футбол - с много блъскане на топката и леко териториално превъзходство на Черноморец. В 45-ата минута обаче червените можеха да поведат, когато много слабият Нджонго Присо се откъсна по дясното крило и щеше да подаде на свой съотборник на празна врата, но страничният съдия спря опасната армейска атака с несъществуваща засада.

В 57-ата минута пред Присо се откри отлична възможост за гол, когато камерунецът остана очи в очи със Стоян Колев, но стражът на домакините спаси шута на червения футболист.

След това положение Черноморец пое инициативата и до края на срещата бе по-добрият тим. Последва грешка на Пламен Крачунов, но централният нападател на Черноморец Преслав Йорданов не се възползва от подаръка и  позволи притичал червен бранител да му блокира удара. В 61-ата минута пробив на Асис между петима футболисти на гостите завърши с шут от 17 метра, който Мболи спаси.

Минута по-късно бургазлии успяха да открият резултата след вече споменатия автогол на Крачунов.

Попадението окрили домакините, които наложиха пълен превес и в 74-ата минута вкараха втори гол след майсторски изработена атака. Мелконян нахлу на скорост по дясното крило, центрира към Асис, нападателят овладя топката и след техничен изстрел с десния крак вкара за крайното 2:0.

До края на срещата ЦСКА се опита да отбележи поне почетен гол, но веднъж Мораеш отигра нескопосано топката, а в друга ситуация опасен удар на Галчев излезе в аут.

ЧЕРНОМОРЕЦ - ЦСКА 2:0
1:0 Крачунов 62 авт.