Голям късмет за Славия във Враца - белите вече на три точки от Европа (видео)

С един точен удар в очертанията на вратата и с много късмет Славия спечели изключително трудно с минималното 1:0 гостуването си на Ботев (Враца) в мач от 17-ия кръг на "А" група. Единственото попадение отбеляза Петър Димитров в 80-ата минута, когато се разписа с мощен шут от 7-8 метра.

До гола на белите врачани имаха подчертано надмощие, което се изрази и в няколко пропуска, най-чистият от които бе на Бранимир Костадинов в 53-ата минута, когато от 4 метра не улучи бялата врата.

С победата пък играчите на Мартин Кушев събраха 33 точки и са само на три от местата, които дават право на излаз в Европа.

Най-чистото положение през първата част бе за белите. В 10-ата минута Николай Божов се озова на удобна позиция, но стреля над напречната греда. Домакините отговориха с опасен шут на Илия Илиев в 28-ата минута, който излезе в аут.

През това първо полувреме двата отбора показаха слаб футбол, с много брак дори при елементарни подавания.

След почивката Славия продължи с отчайващото си представяне за разлика от домакините, които заиграха значително по-добре.

В 53-ата минута дойде най-сериозната опасност пред гостуващата врата. Илия Илиев финтира двама противникови футболисти и центрира отлично към непокрития Бранимир Костадинов, който от 4 метра не уцели вратата. Шест минути по-късно Ботев организира нова добра атака, но изстрелът на Лъчезар Балтанов от 22 метра профуча покрай лявата греда. Малко по-късно пореден шут към гостуващата врата на Илия Илиев отново не намери целта.

Така се стигна до 80-ата минута, в която пробив на Йордан Юруков завърши с пас по земя, последва разбъркване, след което топката стигна до Димитров и той я прати в мрежата на Ботев (Враца).

Попадението, което бе нелогично с оглед на представянето на двата тима до момента, обърка домакините, които започнаха да центрират топката от собствената си половина в наказателното поле на гостите. Това не се оказа печелившо и вратарят на Славия Емил Петров лесно улавяше топката. Все пак в 89-ата минута Ботев можеше и да стигне до равенството, когато Владинов нахлу в наказателното поле на белите и се получи съприкосновение с белия бранител Живко Желев. Целият щаб на врачани скочи за дузпа, но реферът Александър Костадинов прецени, че такава няма.

БОТЕВ (ВРАЦА) - СЛАВИЯ 0:1