Казийски и компания за 4-ти път във финалната четворка на ШЛ

Звездата на българския волейбол Матей Казийски и съотборниците му от Трентино ПланетУин365 (Тренто) се класираха за 4-ти пореден път във финалната четворка на Шампионската лига, след като късно снощи отстраниха Мачерата след 3:0 в срещата-реванш и "златен" гейм спечелен с 15:9.

Така трентинци се класираха за финалния турнир в Лодз (Полша) на 17 и 18 март, където на полуфинала ще срещнат руския гранд Зенит (Казан). По предварителна програма полуфиналната среща е в събота (17 март) от 18:30 часа българско време, но е възможна промяна заради домакините от СКРА (Белхатов). В досегашните три участия Казийски и компания триумфираха с титлата в най-силния европейски клубен турнир. На 5 април 2009 година възпитаниците на българския наставник Радостин Стойчев победиха на финала в Прага гръцкия Ираклис (Солун) с 3:1, след това биха руския Динамо (Москва) с 3:0 на 2 май 2010 година в зала "Атлас Арена" в Лодз, а на 27 март 2011 година надиграха именно тазгодишния си съперник на полуфинала - Зенит, с 3:1 гейма в Болцано.