Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Дел Потро надигра Цонга и излиза срещу Федерер

Поставеният под №8 в схемата Хуан Мартин Дел Потро е последният полуфиналист на турнира в Дубай, след като на четвъртфиналите надигра със 7:6 (1), 6:2 световния номер 6 Жо-Вифред Цонга (Франция). След като спечели убедително тайбрека на първата част, шампионът на US Open за 2009 година не остави никакви шансове на противника си във втория сет и записа петата си победа срещу французина в шестия мач между двамата. Дел Потро победи Цонга и преди седмица - на полуфиналите в Марсилия, с 6:4, 6:7 (9), 6:3. В четвъртък вечерта Дел Потро не даде нито един брейкпойнт на съперника си в мача и реализира 2 от 4-те си точки за пробив, като затвори мача след 1 час и 32 минути игра.

Дел Потро ще спори за място на финала с швейцареца Роджър Федерер, четирикратен шампион в турнира. Двамата се срещнаха съвсем наскоро, на финала в Ротердам, където аржентинецът отстъпи на именития си съпреник с 1:6, 4:6. В другия полуфинал в Дубай съперници са световният №1 Новак Джокович (Сърбия) и четвъртият в света, шотландецът Анди Мъри.