Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Пeрфектно БГ Тренто! (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите на Трентино Планет Уин 356 защитиха по най-добрия начин, чe са трикратни победители в Шампионската лига през последните 3 години и се класираха за турнира Final 4 в Лодз (17-18 март), след като прегазиха в срещата-реванш от плейоф 6 Лубе Банка Марке (Мачерата) с 3:0 (25:18, 25:22, 25:21) в „Пала Тренто”.

В решителния „Златен гейм” момчетата на Радостин Стойчев водени от Матей Казийски триумфираха с 15:9 и по този начин отстраниха Мачерата.

Така Тренто стана четвъртият тим намерил място в турнира Final 4 в Лодз (17-18 март), след като преди това визи за него получиха домакините от СКРА Белхатов  (Палша), Зенит, Казан (Русия) и Аркас (Турция), който победи Локомотив, Новосибирск (Русия) с 3:2 (25:27, 18:25, 25:22, 25:23, 16:14) в Измир, а след това спечели и „Златния гейм” с 15:11.

Радостин Стойчев пусна в стартовия си състав възстановения Емануеле Бирарели на мястото на Матео Бургщалер. Двубоят обаче започна добре за тима на Мачерата, който поведе набързо с 3:0 след няколко бомбени сервиса на Кристиан Савани. Тренто изравни при 7:7. Матей Казийски и компания поведоха с 12:9, а при второто техническо прекъсване на първата част вече водеха с 16:10 след ас българския капитан. Резултатът нарасна до 20:13 и 23:17, за да се стигне до успех за домакините в „Пала Тернто” с 25:18.

Още в началото на втората част Тренто дръпна убедително с 4:0 и 8:4 след мощна атака на Ян Щокър. Османи Хуанторена направи 11:5. Лубе Банка реагира мигновено и благодарение на Игор Омръчен намали до 13:14. Второто техническо прекъсване дойде при 16:15 за момчетата на Радостин Стойчев. Равностойната игра и резултата се запазиха до 19:18 и 22:21. Хуанторена донесе успеха на шампионите на Европа през последните 3 сезона във втората част след ас и атака за 25:22.

Тренто дръпна с 4:1 и 8:5 още в началото и на третата част благодарение на успешните си атака на Митар Джурич. Алберто Джулиани се опита да промени хода на мача като пусна Иржи Ковар на мястото на Симоне Пароди. В игра за Мачерата се появиха още и Натале Монополи, Ален Пайенк и Герт Ван Вале. Благодарение на промяната Лубе Банка успя да изравни при 12:12 след атака на Кристиан Савани. Мачерата дори излезе наред при 14:12 след блокада на Марко Подрасчанин срещу атака на Емануеле Бирарели. Блок на Бирарели и атака на Хуанторена дадоха отново преднина на Тренто 19:18. Отново Бирарели направи 21:18. Казийски и съотборниците му затвориха гейма с 25:21 и мача с 3:0 гейма.

Така се наложи да се играе „Златен гейм”, който трябваше да определи кой от двата отбора да продължи напред. Тренто поведе с 3:1 след атака на Хуанторена и ас на Лукаш Зигадло. Мачерата изравни при 4:4, но домакините пак дръпнаха с 8:5. Биралели заби две поредни точки с атака и ас и Тренто излезе напред с 11:6. Успехът в „Златния гейм” дойде с резултат 15:9 и така Матей Казийски, Цветан Соколов и съотборниците му се класираха за участие във финалната четворка на Шампионската лига за 4-та поредна година.

Матей Казийски игра цял мач за Тренто и заби 11 точки. Османи Хуанторена стана най-резултатен за домакините със 17 точки. Цветан Соколов влезе за малко в игра като резерва и се отчете с 1 точка.

Кристиан Савани записа 10 точки за Мачерата.

TРЕНТИНО ПЛАНЕТУИН 365 – ЛУБЕ БАНКА МАРКЕ МАЧЕРАТА 3:0 (25: 18, 25:22, 25:21) (Златен гейм 15:9)
T
РЕНТИНО: Емануеле Бирарели 10, Ян Щокър 13, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 11, Митар Джурич 5, Рафаел 2, Османи Хуанторена 17 – Андреа Бари-либеро (Масимо Колачи-либеро, Доре Дела Лунга, Лукаш Зигадло 1, ЦВЕТАН СОКОЛОВ)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ
МАЧЕРАТА: Кристиан Савани 10, Марко Подрасчанин 9, Драган Травица 2, Симоне Пароди 8, Драган Станкович 4, Игор Омръчен 7 – Жан-Франсоа Ексига-либеро (Дейвидсън Лампариело, Иржи Ковар 7, Натале Монополи, Ален Пайенк, Герт Ван Вале)
Старши-треньор: Алберто Джулиани.

ФОТОГАЛЕРИЯ от мача ТРЕНТИНО - МАЧЕРАТА 4:0 - ТУК!!!