Федерер - Лопес 10:0

Четирикратният шампион и поставен под номер 2 в схемата Роджър Федерер се класира за 1/4-финалите на турнира в Дубай след победа със 7:5, 6:3 над испанеца Фелисиано Лопес във втория кръг. Швейцарецът, който се наложи над левичаря на финала през 2004 година, вече има 10 победи от 10 мача срещу този съперник. В шампионски стил Федерер направи 12 аса и загуби само 12 точки при свой сервис срещу Лопес. Федерер можеше да затвори първия сет в своя полза още в десетия гейм, при 5:4 и сервис на Лопес, но пропусна три сетбола. При 6:5 швейцарецът пак притисна съперника си в неговото подаване и този път стигна до желания пробив.

Във втората част играта вървеше гейм за гейм без пробиви до 4:3 за Федерер, когато швейцарецът реализира пробив и със своя сервис малко след това приключи двубоя в своя полза. Следващият съперник на Федерер е руснакът Михаил Южни, който преодоля с 6:2, 7:6 (0) американеца Марди Фиш.

За четвъртфиналите се класираха още Жо-Вилфред Цонга и Хуан Мартин Дел Потро. Французинът срази с 6:3, 6:4 чеха Лукаш Росол, а аржентинецът елиминира с 6:4, 6:2 квалификанта от Казахстан Андрей Голубьов. Дел Потро и Цонга ще се изправят един срещу друг в спор за място на полуфиналите.