Невероятно шоу! ЦСКА обърна Спартак (Вн) от 0:2 до 3:2 гейма и от 3:9 до 17:15 в тайбрека (ГАЛЕРИЯ)

Изключително драматичен двубой направиха отборите на ЦСКА и Спартак Интерком Груп (Варна) в първата среща от последния трети ден на турнира на първата четворка в Държавното първенство за жени, който се провежда в столичната зала Христо Ботев.  Варненки бяха много близо до сензационна победа, но Червените изковаха пълен обрат от 0:2 гейма до крайното 3:2 (26:28, 17:25, 25:22, 25:15, 17:15) в своя полза, като сблъсъкът бе съпроводен с изобилие от миниобрати във всяка от петте части.

Истинско боричкане за водачеството се получи в първия гейм.  Шампионките тръгнаха добре в мача и поведоха с 4:1, но на първото техническо прекъсване варненки вече имаха точка предимство, а на второто – две.  След 14:17 серия от сервиси на Гергана Димитрова обърна резултата за 18:17.  Водачеството се смени още два пъти – 19:20 и 22:20, след което с асове на Славина Колева и влязлата от ъгъла Искра Минтова двата отбора подред взеха предимството с брейк-точки.  ЦСКА първи стигна до геймбол при 24:23, Спартак отново успя да обърне за 26:25, а успешна атака на Колева донесе нужния пробив, с който варненки затвориха гейма при 28:26 в своя полза.

Обратите продължиха и във втората част.  Гергана Димитрова с нова серия от начални удари доведе резултата от 0:3 до 6:3 за ЦСКА.  Веднага след техническото прекъсване пък Спартак постигна 4 поредни точки и изравни за 8:8.  До втората задължителна почивка варненки дори излязоха напред след ас на Славина Колева за 12:11, но Червените  обърнаха за 16:14.  До края на гейма софиянки постигнаха само една точка, а с две дълги поредици от сервиси на Виктория Викторова и Кристина Тотева и отлична игра в нападение на Колева Спартак удвои резултата след 25:17.

Момичетата на Пламен Николов се устремиха към чистата победа, като в третия гейм поведоха с 8:4, а после и с 14:9.  Отново сервисът на 16-годишната Димитрова обаче си каза тежката дума и с четири поредни точки ЦСКА намали изоставането си на само една.  После с чудесни намеси на Симона Димитрова и Ралица Василева в нападение, ас на Джесика Николова и грешка на Спартак в атака доведе до 18:15 за шампионките.  Успешна атака и ас на Виктория Викторова, последвани от атака и на Славина Колева, донесоха три поредни точки за гостенките, с които те изравниха за 22:22, но ЦСКА взе следващите три точки, затваряйки гейма с блокада за 25:22.

Спартак поведе с 4:1 в четвъртата част, но отново на сервис за столичния тим застана Гергана Димитрова.  Тя постигна най-дългата серия от начални удари в мача, като обърна резултата до 10:4, с което предрешиха гейма.  Варненки свалиха гарда, Пламен Николов извади от игра повечето си титулярки и ЦСКА спечели с убедителното 25:15 с ас на Симона Димитрова за последната точка.

Особено интригуващ бе и тайбрекът. Страхотна игра на Диана Филипова помогна на Спартак да дръпне с 9:3 в резултата.  Варненки вече изглеждаха като сензационни победителки в мача, когато ЦСКА започна да топи изоставането си.  Отново чудесни изяви на Гергана Димитрова, този път в нападение и блокада, допринесоха разликата да бъде смалена до минимум за 11:12, а серията от сервиси на капитанката Гергана Маринова продължи до 14:12 за Червените.  Гостенките обаче не мислеха да се предават и спасиха три мачбола за софиянки, преди да отстъпят след успешна атака на Симона Димитрова, донесла последната точка в този двубой до 17:15.