Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 8:1

Какалов вкара за първата победа на Етър при Цанко Цветанов

Първата си победа под ръководството на Цанко Цветанов записа съставът на Етър. Днес великотърновци победиха с 2:1 Спартак (Плевен) в контрола, като мачът се игра на изкуствения терен в Ловеч. Така тимът взе реванш за загубата от същия съперник в началото на месеца.

Силно първо полувреме и слабо второ направиха „виолетовите“. Дебют като титуляр в атаката направи Георги Какалов, който партнираше на Тодор Колев в отсъствието на контузения Господинов. Останалите титуляри бяха същите като в предишните срещи.

Етърци започнаха по-активно и до почивката изцяло контролираха събитията на терена. Логично падна и първият гол в 15-ата минута, дело на Мартин Станкев. Една атака, започната отляво, завърши с пас на Тодор Колев към Станкев, който с диагонален удар направи 1:0. Малко след това в 23-ата минута Какалов пък увенча дебюта си с виолетовия екип с красив гол, като завъртя топката от пряк свободен удар директно в мрежата – 2:0. Отборът създаде още няколко възможности, а едно добро положение имаха и плевенчани.

Веднага след почивката в игра влязоха Гайдаров и Анев, а малко по-късно Макенджиев, Кямил, Русков, Караиванов, Кралев, Ив. Петров, на вратата – Рашков. Играта през втората част обаче не задоволи треньора Цветанов. След една грешка на етърци „Спартак“ намали резултата. В 55-ата минута Атанас Атанасов центрира в наказателното поле, а там Мартин Велев засече топката в мрежата за крайното 2:1.

През втората част в игра влезе и дошлият на проби от Кот д’Ивоар нападател Аду Ао. 23-годишното крило първо мина през „Монтана“, но след мача със „Спартак“ (Пл) треньорът Атанас Атанасов го отпрати. По ирония на съдбата и вторият мач на Аду Ао у нас бе срещу плевенския „Спартак“. 174-сантиметровият африканец за последно е играл в отбора на „Сабе Спорт“ (Бруна) във втора дивизия на футболното първенство на родината си. Старши треньорът Цанко Цветанов заяви, че футболистът има качества, но няма да бърза с решението си, като ще му даде шанс и в последната контрола в събота.

Във Велико Търново треньорският щаб бе оставил само некартотекирания Куаме Фидел и юношите Николай Николаев и Христо Петев.

„Започнахме много добре и владеехме инициативата, вкарахме хубави голове. След 2:0 обаче и особено след смените играта не ми хареса, победата е най-малкото, което ме интересува. Има още върху какво да работим“, обобщи Цанко Цветанов, цитиран от "Велико Търново спорт".

„Етър“: Цанков, Битсенду, Русев, Томаш, В. Йорданов, Димов, Н. Петров, Станкев, Идриси, Колев, Какалов
(Рашков, Гайдаров, Макенджиев, Анев, Кямил, Караиванов, Ахо, Русков, Караиванов, Ив. Петров).