Тони Калво и Жуниор блестят за Левски на "Герена" срещу Локо (Сф) (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Левски надигра Локомотив (София) с 1:0 в контрола, която се игра на изкуственото игрище на "Герена". Единственият гол падна в 55-ата минута и беше дело на Тони Калво. Това беше първи мач за "сините" пред тяхна публика тази зима. Дебют за състава на Николай Костов направиха новите попълнения Жуниор и Кристовао Рамос. Отлични впечатления остави бразилецът, който беше най-силният на терена днес. Взетият под наем от Славия футболист развинти съперниковите бранители и асистира за гола на Калво, който беше другият най-добър в двубоя.

Левски тотално надигра своя опонент и заслужаваше далеч по-изразителна победа. Върхът на пропуските беше изпусната от Дарко Тасевски дузпа в 74-ата минута. В последните десетина минути обаче "сините" свалиха темпото и като по чудо не получиха изравнителен гол. За пореден път груби грешки в центъра на защитата на "сините" направи Иво Иванов, но този път това не се оказа решаващо.

Срещата мина при огромен зрителски интерес, като близо 3000 привърженици се бяха събрали около терена, а на няколко пъти дори замерваха със снежни топки Владимир Манчев, Кристиян Добрев и страничния съдия Павлин Михайлов.

Левски започна с Пламен Илиев на вратата, а пред него в защита четиримата бяха Дъстли Мюлдер, Сержиньо Грийн, Иванов и Орлин Старокин. Капитанът Христо Йовов действаше като дефанзивен халф пред тях. Даниел Младенов, Дарко Тасевски, Владимир Гаджев и Жуниор пък бяха четиримата зад единствения нападател Иван Цветков.

През първото полувреме над всички беше Жуниор. Той сътвори всичко най-опасно пред вратата на Локо. На три пъти бразилецът проби опасно, но веднъж вратарят спаси удара му, а в другите случаи Даниел Младенов и Иван Цветков изпуснаха. В същото време на другата врата "червено-черните" стигнаха до една греда след удар от фаул на Младен Стоев.

На почивката наставникът на Левски Николай Костов направи две смени. Кристовао Рамос замени Младенов на дясното крило, а Калво заигра вместо Цветков. Испанецът обаче зае позиция на лявото крило, докато Жуниор се премести в ролята на централен нападател. С влизането си Калво започна на свой ред да прави пробив след пробив. Точно бившият футболист на Барселона се оказа на точното място в 55-ата минута и засече с глава центриране на Жуниор за 1:0.

Само 2 минути преди попадението обаче "сините" можеха да получат такова. Централният защитник Иво Иванов направи поредната си груба грешка и позволи на Андрей Атанасов от "червено-черните" да излезе сам срещу Пламен Илиев, но пък ударът му не уцели целта. В 64-ата минута Атанасов пак се озова на отлична позиция, но загуби координация.

В 74-ата минута реферът отсъди дузпа за Левски за игра с ръка на Павел Петков след пробив на Калво. От бялата точка обаче Тасевски стреля слабо и вратарят Валентин Галев отрази удара му.

В 79-ата минута Жуниор за последно привлече вниманието, след като пропусна да вкара за 2:0.

И след като цели 80 минути домакините се скъсваха да изпускат, в заключителната част на срещата събитията на терена се промениха. Влезлите няколко нови играчи в състава на Антон Велков осигуриха игрово преимущество на отбора на Локо. Обижданият постоянно от "сините" фенове бивш нападател на ЦСКА Владимир Манчев пропусна на три пъти от много добри позиции, а веднъж и Илиев отрази с вещина изстрел на Йордан Върбанов с глава.

В крайна сметка Левски удържа гола си аванс. Идната седмица отборът на Николай Костов ще бъде на лагер в Сандански, където след седмица ще изиграе последната си зимна контрола. Съперник ще бъде Септември (Симитли).

ЛЕВСКИ - ЛОКО (Сф) 1:0
1:0 Калво (55)

ЛЕВСКИ: Илиев, Мюлдер, Грийн, Иванов, Старокин (83-Башлиев), Йовов (70-Вутов), Младенов (46-Рамос), Гаджев, Тасевски, Жуниор, Цветков (46-Калво)

ЛОКО (Сф): Галев, К. Велков (66-Коев), Бранеков, Гаров (72-Върбанов), Добрев, Ю. Петков (78-Велев), М. Димитров (78-С. Петров), П. Петков (78-Кондев), Стоев (56-Манолов), Пеев (66-Манчев), Ант. Павлов (46-Атанасов)

Рефер: Адриан Петров

Снимки: Иван Бъчваров/Sportal.bg

ГАЛЕРИЯ от мача ЛЕВСКИ - ЛОКО СФ 1:0 - ТУК!!!