Украински слабак също препъна Левски в Турция (видео)

Левски продължава да няма победа по време на контролите си в Турция, след като направи 1:1 с предпоследния в Украйна Заря. Футболистите от град Луганск поведоха в 60-ата минута, като точен беше Лъки Идахор. В 76-ата минута Иван Цветков изравни след асистенция на Грийн. Едно полувреме за българския тим записа дошлият на проби защитник Мохамед Али. В предишните си три спаринга в Анталия тимът на Николай Костов направи 1:1 с Рубин (Казан) и загуби с по 1:2 от Таврия и Стяуа. До края на лагера Левски има насрочени мачове с ФК Краснодар (8 февруари) и БАТЕ Борисов (11 февруари), като е възможно да бъде уредена и още една проверка, но само ако тя е срещу силен противник.

Срещу Заря столичани започнаха с две промени в състава в сравнение с контролата със Стяуа миналата седмица. В центъра на защитата като партньор на Сержиньо Грийн започна Иво Иванов, а по дясното крило Даниел Младенов си върна поста за сметка на стартиралия срещу румънците Симеон Райков. На вратата беше Пламен Илиев, а заедно с Иванов в отбраната пред него действаха Дъстли Мюлдер, Сержиньо Грийн и Нуно Пинто. Като дефанзивен халф точно пред тях започна капитанът Христо Йовов. Пред него в линия играеха Даниел Младенов, Дарко Тасевски, Владимир Гаджев и Тони Калво, а Иван Цветков беше единственият нападател.

Срещата започна с две опасни положения. Първо още в 1-ата минута Йовов и Грийн сгрешиха, от което се възползва Каменюка. Той излезе на отлична позиция, но стреля високо над гредата. Софиянци отговориха след само три минути. Дарко Тасевски изведе Тони Калво сам отляво в наказателното поле, но испанецът не уцели вратата. Бившият играч на Барселона пропусна още по-чиста възможност в 22-ата минута, когато се оказа сам срещу вратаря на Заря, но стреля в тялото му.

На почивката Иво Иванов отстъпи мястото си на Мохамед Али, като това се оказа единствената смяна в състава на Левски на този етап.
През втората част "сините" създадоха повече положения, но не успяха да ги реализират. В 57-ата минута Даниел Младенов получи удобна топка, но стреля твърде слабо и тя стана лесна плячка за вратаря на украинците.

Така се стигна до 60-ата минута, в която отбраната на Левски се пропука фатално. Играч на Заря проби отляво и подаде в наказателното поле. В опита си да избие кълбото, Али само го нагласи на връхлитащия Идахор, който разстреля Пламен Илиев.

В 70-ата минута влезлият на мястото на Йовов Антонио Вутов изпусна нов добър шанс за българите, след като не успя да завърши точно пробив и центриране на Нуно Пинто.

Все пак в 76-ата минута Левски успя да изравни. Сержиньо Грийн се включи в атака и подаде на Иван Цветков, който с левия крак заби поредния си гол за тима тази зима.

След още четири минути тимът от "Герена" можеше и да стигне до втори гол, но този път Тасевски не намери сили да завърши успешно поредното добро отиграване на левия бек Пинто.

Заради получена аркада срещата пропусна Йордан Милиев, който беше гласен за титуляр вместо Иво Иванов. Орлин Старокин и вратарят Божидар Митрев пък са болни.

Заря е на предпоследно място в украинската елитна дивизия, като завърши есента с пет поредни загуби и е допуснал най-много голове от началото на първенството - 40.

ЛЕВСКИ - ЗАРЯ 1:1
0:1 Идахор (60)
1:1 Цветков (76)

ЛЕВСКИ: Пламен Илиев (77-Д. Илиев), Мюлдер (89-Попадийн), Иванов (46-Али), Грийн, Пинто, Йовов (62-Вутов), Младенов (71-Райков), Гаджев, Тасевски, Калво, Цветков (83-Б. Цонев)

ЗАРЯ: Козаченко, Игнятевич, Вернидов, Шунич, Ярмаш, Адо, Тсакич, Галюза, Родич, Каменюка, Идахор

Жълти картони: Гаджев (Левски); Каменюка (Заря)