Суперкласико не мина без скандал (ВИДЕО)

Приятелски мач между Бока Хуниорс и Ривър Плейт? Звучи странно, но колосите на аржентинския футбол наистина изиграха контрола помежду си, която обаче съвсем не протече миролюбиво. Страстите на терена се нажежиха веднага след началния съдийски сигнал и не беше изненада, че още в средата на първото полувреме единият от съперниците остана с човек по-малко. Бока водеше с 1:0, когато халфът на Ривър Алехандро Домингес се опита да пробие по крилото. Набегът на бившия футболист на Рубин, Зенит и Валенсия бързо беше осуетен от противников играч с лакът в лицето. Домингес се ядоса и фаулира грубо състезател на Бока в средата на терена, за което получи и жълт картон. Той поиска обяснение от рефера защо преди това не е отсъдил нарушение в негова полза, а съотборниците му едва го удържаха.

Грубият език на Домингес бързо му осигури и червен картон, след което "десетката" на "милионерите" около две минути продължи да преследва съдията и да го обижда. В доклада на рефера дори пише, че футболистът на Ривър Плейт го е наплюл. На излизане от терена Домингес не остана длъжен и на феновете на Бока, като отвърна на освиркванията им с неприличен жест. Всичко това вероятно ще му донесе наказание от 4 до 6 мача.

Иначе самият мач завърши с победа 2:0 за Бока Хуниорс. За Ривър остана надеждата час по-скоро да се върне в елитната дивизия и да получи възможност за реванш срещу големия си съперник, но в официален мач.