Девет гола при двустранната игра в Левски, 15-годишен вкарва за победителите (видео)

Втората за деня тренировка в лагера на Левски бе изцяло с топка. След сутрешните натоварвания наставникът Николай Костов проведе занимание с различни упражнения с коженото кълбо, което завърши с двустранна игра от две полувремена.

Костов раздели играчите си на два отбора от по 11 полеви играчи, като единствено Стефан Станчев не взе участие в играта. Четиримата вратари пък играха по едно от мини-полувремената. Първо за „сините” вратар бе Пламен Илиев, който получи три попадения и бе заменен от Димитър Илиев. Допусналият две попадения във вратата си Божидар Митрев пък бе страж на „жълтите”, а на почивката бе заменен от Кирил Акалски.

Двубоят завърши 5:4 за „жълтите”, където играха капитанът Христо Йовов, Владимир Гаджев, Дарко Тасевски, Сержиньо Грийн, Тони Калво, Шюрд Арш, Симеон Райков, Орлин Старокин, Александър Башлиев, Даниел Димов и най-малкият в състава - Антонио Вутов, който показа таланта си и вкара красив гол през втората част. Преди това Гаджев откри, а Райков вкара два бързи гола, като първият изключително красив от далеч, а втория с пета. Празнуващият имен ден нападател Иван Цветков обаче върна интригата с два гола.

След смяната на полетата и вратарите, 15-годишния Вутов с хубав финт преодоля бранител и направи резултата 4:2. Друг от младоците обаче - Жак Коен отново направи разликата само един гол.

Испанското крило Калво, който демонстрира няколко нестандартни отигравания днес се разписа за 5:3.
Преди това той направи и два пропуска. Конкурентът на юношата на Барселона за титулярно място - Даниел Младенов след самостоятелна акция оформи крайното 5:4 в полза на Йовов и компания.

Утре тимът има отново две занимания на помощните игрища на хотел „Енеас” в Агия Напа. Първото е от 10,30 часа сутринта, а второто 17,30 часа следобед .