Трупата на Димитър Пенев се провали във Враца (видео)

Тотално неориентираният отбор на ЦСКА загуби ценни точки в борбата за титлата, след като футболистите на треньора Димитър Пенев достигнаха само до 2:2 при гостуването си на Ботев (Враца) в мач от 12-ия кръг на "А" група и изостанаха на две точки от лидера Лудогорец.

Срещата започна ужасно за червените, които пуснаха гол още в 17-ата минута след груба грешка на Костадин Стоянов и точен изстрел на Иван Коконов. С попадение на Петър Стоянов и автогол на Мартин Ковачев все пак гостите от София обърнаха резултата до края на първото полувреме, но в началото на втората част Бранимир Костадинов фиксира крайното 2:2.

Макар да показаха липсата на каквато и да е тактическа дисциплина армейците все пак можеха да стигнат до победата, но куп пропуски на Янчев, Зику и Мораеш ги лишиха от успех. Върхът на армейското безсилие пък бе в 76-ата минута, когато Мораеш изпусна дузпа.

Още един интересен и същевременно комичен за червените момент бе създаден от тях в 53-ата минута, когато при резултат 2:2 Костадин Стоянов стреля с глава и топката полетя към празната вратата на домакините. Тогава обаче се намеси намиращият се в засада Пламен Крачунов, който притича и на сантиметри пред голлинията реши да запише името си сред реализаторите като докосне топката преди тя да влезе в мрежата, но това костваше твърде скъпо на ЦСКА, тъй като попадението правилно бе отменено.

Срещата започна силно за Ботев, който създаде първата си опасност още във втората минута, но изстрел на Коконов с глава попадна в ръцете на Мболи. ЦСКА отговори със силен шут на Жуниор Мораеш, който излезе в аут. Така се стигна до 17-ата минута, в която централният бранител на гостите Костадин Стоянов се подхлъзна фатално, намиращият се на 5-6 метра от него Иван Коконов успя да стигне пръв до топката и останал очи в очи с Мболи хладнокръвно реализира.

Минута по-късно ЦСКА имаше отличен шанс да изравни, но шут на Грегъри Нелсън с мъка бе избит в ъглов удар. В 20-ата минута пък страхотен изстрел на Мораеш срещна лявата греда на домакините.

Логичното се случи в 21-ата минута, когато след заучено положение от корнер Галчев подаде по земя към Петър Стоянов, който майсторски вкара в стил Валентин Илиев срещу Ливърпул на "Анфийлд".

Последваха двуостри атаки към двете врати. В 28-ата минута Коконов пропусна отлична възможност да вкара втория си гол в мача, но Мболи спаси шутът му от 7-8 метра. Червените пък пропиляха добра възможност в 40-ата минута след меле в наказателното поле на домакините. Между двете положения главният рефер Христо Ристосков спести червен картон на Мораеш, който фаулира умишлено и грубо Николов отзад.

Така се стигна до 45-ата минута, когато Виктор Дениран и вратарят Цветковски се сблъскаха в опит да парират Янис Зику, а притичалият Мартин Ковачев не успя да поправи тяхната грешка и изчисти топката в собствената си врата, с което даде аванс на ЦСКА.

Три минути след началото на втората част обаче Ботев (Враца) успя да изравни. Представилият се слабо в отбрана Адемар изпусна Коконов, който подаде към непокрития Бранимир Костадинов и нападателят без проблем вкара под плонжа на отново закъснелия да излезе Мболи.

След гола на Ботев червените взеха инициативата и на свой ред изпуснаха поне четири-пет чисти положения за гол. В 53-ата минута глупавата постъпка на Крачунов ги лиши от успех. Четвърт час по-късно Тодор Янчев не успя да вкара сам срещу вратаря, а четири минути след това упражнението повтори и Янис Зику, спял отлично топката на гърди, но шутът му от 5 метра бе твърде слаб и Цветковски спаси.

И когато ЦСКА, макар да играеше организиран хаос и в атака, и в защита, имаше надмощие, се намеси Димитър Пенев. Стратега реши да замени единствения си флангови футболист - Грегъри Нелсън, с което уби устрема на тима.

Въпреки това в 76-ата минута късметът отново се усмихна на червените, които при една наглед безобидна ситуация Куанг глупаво фаулира Мораеш и Христо Ристосков правилно отсъди дузпа. Зад топката застана потърпевшият, който стреля слабо и Цветковски спаси.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЦСКА 2:2

1:0 Иван Коконов 17
1:1 Петър Стоянов 21
1:2 Мартин Ковачев 45 авт.
2:2 Бранимир Костадинов 48

снимка: Иван Бъчваров, Sportal.bg