Черно море спря серията на Берое с куриозен гол (видео)

Черно море спечели с 2:0 домакинството си на Берое в мач от 12-ия кръг на "А" група и спря серията на заралии от четири шампионатни двубоя без поражение. Моряците бързо решиха нещата в своя полза след два гола до 11-ата минута.

Първото попадение реализира централният нападател Мирослав Манолов, който се разписа още в 31-ата секунда. След изпълнение на фаул и грешка в отбраната на заралии, таранът на домакините се озова очи в очи срещу стража на гостите Ивайло Иванов и не сгреши. В 11-ата минута моряците вкараха втори гол, който бе доста куриозен. Вратарят на Берое Ивайло Иванов се опита да изчисти топката, но след рикошет в задните части на Дончо Атанасов тя го прехвърли и се озова в неговата мрежа за 2:0.

До края на първата част футболистите на Стефан Генов имаха още няколко шанса за трето попадение, но късметът не бе на тяхна страна. В 29-ата минута младият Капитанов нахлу мощно по дясното крило, подаде към Георги Илиев, който стреля, но малко пред голлинията Ваня Дзаферович изби топката в корнер.

През второто полувреме гостите от Стара Загора изравниха играта, но най-чистото положение отново бе пред тяхната врата. В 47-ата минута Дончо Атанасов пое топката в центъра на терена, надбяга цялата отбрана на гостите и стреля от 11-12 метра, но Иванов спаси.

В 68-ата минута играчите на Берое опитаха да вкарат поне почетно попадение, но изстрелът на Стефан Велев попадна в ръцете на Илко Пиргов.
Предварително соченият мач за едно от дербитата на кръга не мина и без сериозни единоборства. При едно от тях, в 61-ата минута, капитанът на моряците Георги Илиев се сблъска с Ваня Дзаферович, след което бе откаран с линейка в болница.

ЧЕРНО МОРЕ - БЕРОЕ 2:0

1:0 Миро Манолов 1
2:0 Дончо Атанасов 11